Tegeltija je rekao da su pregovori sa MMF-om tehničko pitanje bez obzira na rekonstrukciju i da ne bi smjelo doći do bilo kakvih poteškoća.
“Dok se ne izabere nova Vlada FBiH, aktuelna će raditi u punom kapacitetu i donositi potrebne odluke”, objašnjava Tegeltija.
On smatra da promjene u federalnoj Vladi neće biti tako velikog obima da bi se mogla promjeniti politika i odnos prema sporazumu sa MMF-om, što je u suštini i najvažnije pitanje.
Ministar finansija Srpske kaže da ne očekuje poteškoće ni u radu Fiskalnog savjeta BiH. “Fiskalni savjet broji šest članova i do eventulanog izbora novog člana aktuelni federalni ministar finansija Ante Krajina je član tog tijela. U radu vlada ne može postojati prazan prostor”, dodao je Tegeltija. Srna


BANJALUKA, Ministar finansija Republike Srpske Zoran Tegeltija smatra da eventualna rekonstrukcija Vlade Federacije BiH ne bi trebalo da utiče na pregovore sa Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) o zaključivanju novog stend baj aranžmana.