BANJALUKA, Ministar trgovine i turizma Republike Srpske (RS) Predrag Gluhakvoić i predsjednik Skupštine opštine Srebrenica Radomir Pavlović konstatovali su da su turistički potencijali srebreničkog područja izuzetni.
Na sastanku održanom danas u Banjaluci istaknuto je da ova opština ima uslove za sve atraktivniji rafting, tradicionalno veslanje, ribarenje i splavarenje na rijekama Drini i Tari, sa mogućnošću razvijanja, banjskog, lovnog i seoskog turizma.
Bilo je riječi i o projektu “Etno drinjski turizam u Podrinju”, koji je pripremilo Udruženje za razvoj kulture i turizma “Mozaik” iz Skelana, čiji je osnovni cilj razvoj seoskog turizma, te izrada bungalova i uređenje mjesta za kampovanje, pored rijeke Drine.