LONDON, Minhen je najatraktivniji evropski grad za investiranje u nekretnine, pošto je svojom snažnom ekonomijom i poslovnom strukturom na čelu liste pretekao London, navodi se u izvještaju “Lasal investment menadžmenta”.
U godišnjem izvještaju o evropskom regonalnom ekonomskom razvoju navodi se da je Minhen najbolje podnio ekonomsku krizu usljed izražene raznovrsnosti lokalnog i globalnog poslovanja.
“Lasal investment” objavljuje indekse za 98 gradova u Evropi, poredeći investiranje u nekretnine.
London je pao na osmo mjesto, iza Pariza, Štokholma i Moskve, usljed slabog društvenog proizvoda i očekivanog rasta nezaposlenosti u britanskoj prijestonici.
“Nedavni podaci sugerišu da se razmjera evropskih investicija u tržište nekretnina stabilizuje i očekujemo da će gradovi sa naše liste iz 2009. godin biti među prvima koji će osjetiti rast potražnje”, izjavio je zvaničnik “Lasala” Sajmon Marison.