BANJALUKA – Prosječna cijena kvadrata novih stanova u Bosni i Hercegovini u drugom kvartalu 2025. godine dostigla je 3.147 KM, pokazuju podaci Agencije za statistiku BiH.
U periodu od aprila do juna prodato je ukupno 864 stana sa zbirnom površinom od 45.414 kvadratnih metara.
Cijena je viša za 7,3 posto u odnosu na isti period prošle godine, što potvrđuje nastavak trenda poskupljenja na tržištu nekretnina.
U Republici Srpskoj u drugom tromjesečju prodato je 640 novih stanova, dok je u Federaciji BiH prodato 222. Samo u Banjaluci zabilježena je prodaja 277 stanova – više nego u cijeloj Federaciji.
Prosječna cijena kvadrata u RS iznosila je 3.167 KM, dok je u Banjaluci dostigla čak 3.649 KM. U Federaciji je prosjek bio nešto niži – 3.105 KM po kvadratu.
U glavnom gradu BiH, Sarajevu, u istom periodu prodato je 68 stanova, a prosječna cijena kvadrata iznosila je 3.549 KM, što ga čini jednim od najskupljih gradova za kupovinu novih nekretnina.

