KIJEV, Novac koji prema odluci suda bivši premijer Ukrajine Julija Timošenko treba da vrati kompaniji “Naftogas” poslužiće za plaćanje isporuke ruskog gasa, izjavio je danas ukrajinski ministar energetike Jurij Bojko.
“Primijenićemo odluku suda i ako novac bude isplaćen kompaniji `Naftogas` poslužiće za plaćanje isporuka gasa”, izjavio je Bojko novinarima u Kijevu.
Ukrajina trenutno kupuje gas od Rusije.
Protiv Julije Timošenko, koja je vodeća ličnost opozicije, sudski proces pokrenut je u junu.
Na početku suđenja kompanija “Naftogas” podnijela je tužbu, tražeći odštetu od 1,5 milijardi grivnji /189,5 miliona američkih dolara/.
Sud u Kijevu juče je Juliju Timošenko proglasio krivom zbog prekoračenja ovlaštenja, jer je 2009. godine naredila državnoj naftnoj kompaniji “Naftogas” da potpiše po njenu zemlju nepovoljan ugovor sa Rusijom o isporuci gasa, zbog čega joj je izrečena zatvorska kazna u trajanju od sedam godina.
Timošenkova će morati da plati 189,5 miliona dolara štete nacionalnoj kompaniji “Naftogas”, saopšteno je iz suda u Kijevu.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
DA LI OVA GOSPODJA IMA 189.5 MILIONA