BAJINA BAŠTA, U Fabrici za proizvodnju namještaja, stolova, stolica i briketa “Zelena Drina” u Bajinoj Bašti došlo je do požara u kojem nije bilo povrijeđenih, a materijalna šteta se procjenjuje na oko milion evra.
Požar je zahvatio dio središnjeg kompleksa za finalnu proizvodnju, sušaru i priručni magacin, gdje je u prvoj smjeni bilo oko 50 zaposlenih ljudi.
“Još uvek ne znamo šta je uzrok požara. Do eksplozije je došlo prilikom startovanja električnog diska”, rekao je direktor “Zelene Drine” Radojica Petrović.
Od oko 6 000 kvadratnih metara proizvodnog pogona, požarom je zahvaćena skoro jedna četvrtina.
Zahvaljujući brzoj intervenciji vatrogasnih jedinica iz Bajine Bašte i Užica, požar je lokalizovan za manje od tri časa.
Inspekcijske službe Odsjeka za zaštitu i spasavanje utvrdiće uzroke požara u nekadašnjem “Crnom vrhu”, koji je od 2006. godine vlasništvo italijanske kompanije “Ital svensko”.