KRAGUJEVAC, Proizvodnja automobila “punto” na dizelski pogon počeće u Kragujevcu krajem juna u obnovljenim pogonima i sa novom opremom, potvrđeno je u menadžmentu kragujevačke firme “Fijat Srbija”.
U “Fijat Srbija” u Kragujevcu kažu da su izuzetno zadovoljni sa proizvodnjom klasičnog modela “punta” u Srbiji, gdje je za sada tražnja još uvijek veća od ponude.
Sa proizvodne trake u kragujevačkoj “Zastavi” dnevno silazi 100 vozila, tako da se mjesečno u ovoj fabrici proizvede 2 000 automobila “punto”.
U toku su i obuka novih radnika, na čemu rade i Italijani i domaći stručnjaci, kako bi se ispunio plan proizvodnje 15.000 vozila u ovoj godini.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
gdje se u Banja Luci moze dogovoriti kupovina novog dizel PUNTA iz Kragujevca