SARAJEVO – Američka tehnološka kompanija “Sijena”, globalni lider u oblasti optičkih mreža i digitalne infrastrukture, zainteresovana je za investiranje u BiH i širi region, rečeno je na sastanku predstavnika ove kompanije sa potpredsjednikom Spoljnotrgovinske komore BiH Vjekoslavom Vukovićem.
Na sastanku u Sarajevu predstavljeni su projekti u oblasti digitalne i telekomunikacione infrastrukture, a posebna pažnja posvećena je temama otpornosti kritične infrastrukture, bezbjednosti mreža, kibernetičke zaštite, te usklađivanja sa EU standardima, saopšteno je iz Spoljnotrgovinske komore BiH.
Vuković je predstavio potencijale BiH, te iskazao spremnost Komore za saradnju, u skladu sa nadležnostima, na realizaciji aktivnosti od značaja za jačanje digitalnog suvereniteta zemlje, unapređenje bilateralnih odnosa sa SAD, te uključivanje BiH u šire regionalne i transatlantske projekte digitalne infrastrukture.
Kompanija “Sijena” zapošljava oko 9.000 stručnjaka u više od 60 zemalja, ostvaruje godišnji prihod veći od 4,7 milijardi dolara, te sarađuje sa vodećim telekom operaterima, vladama i pružaocima “kloud” usluga širom svijeta. SRNA

