TREBINJE, Hidroelektrane na Trebišnjici (HET) u januaru su proizvele 188,87 gigavat-časova električne energije čime su ostvarile mjesečni plan sa 207 odsto, rekao je generalni direktor HET-a Marko Mitrović.
Prema njegovim riječima, planirana proizvodnja za januar bila je 91,17 gigavat-časova električne enrgije, a ovakvi proizvodni rezultati ostvarenu su zahvaljujući dobroj hidrološkoj situaci, odnosno velikom dotoku vode.
Mitrović kaže da je plan proizvodnje za februar 87 givata-časova i ističe da očekuju znatno veću proizvodnju s obzirom na značajnu količinu vode u akumulaciji Bilećkog jezera.
Trenutna kota akumulacije ovog jezera je 395,84 metra.
“Pratimo situaciju i nastojimo da proizvodnju prilagodimo eventualnim vremenskim prognozama, kao što smo i do sada radili”, rekao je Mitrović i dodao da su postrojenja stabilna i da u proteklom peiodu nije bilo zastoja.
Direktor HET-a podsjetio je da je prošlogodišnji plan proizvodnje od 1 226 gigavat časova ostvaren sa 1 236 gigavat časova, dodajući da očekuje da će i ovogodišnji plan biti premašen.
“Plan proizvodnje za ovu godinu je 1 002 gigavat čas električne energije, ali će rebalansom, koji se usvaja sredinom godine, biti najvjerovatnije, kao i prošle godine, povećan”, rekao je Mitrović. Srna
2 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Zvuci kao vijest iz Monthy Python-a. Vispreni novinar je trebalo da pita kome su poslali struju i po kojoj cijeni. Da li je to mozda bila kompenzacija pa ce je dobiti nekada natrag?
Ima li to kakve veze sa poplavama.