BANJALUKA, U Banjaluci je danas otvorena ponuda grčke kompanije “Pablik pauer korporejšn” u pretkvalifikacionom postupku za izbor strateškog partnera Vlade Republike Srpske /RS/ za izgradnju četiri hidrocentrale na Drini, čija je vrijednost oko 500 miliona evra.
Predsjednik Komisije za provođenje pretkvalifikacionog postupka Ljubo Glamočić istakao je da se Vlada RS opredijelila za izbor strateškog partnera za realizovanje projekta Hidroenergetskog sistema “Gornja Drina” i postavila dosta visoke kriterijume.
“Interesovanje inostranih kompanija je bilo veliko i otkupljeno je deset tenderskih dokumentacija. Nažalost, danas smo imali samo ponudu Kompanije iz Grčke, a komisija je konstatovala da su ispunjeni svi neophodni uslovi”, rekao je novinarima Glamočić, napominjući da je danas istekao rok za prijavu i dostavljanje dokumentacije.
Glamočić je naglasio da je Vlada RS usvojila određene dokumente i akte kojim je započela aktivnosti na provođenju ovog projekta.
On je napomenuo da će Komisija, u skladu sa kriterijumima, analizirati ponudu i dostaviti izvještaj Vladi RS.
Predstavnik grčke Kompanije Arciris Nomikos rekao je da je “Pablik pauer korporejšn” ispunjava sve neophodne uslove za realizovanje projekta.
Projektom Hidroenergetskog sistema “Gornja Drina” predviđena je gradnja četiri hidrocentrale Foča, Sutjeska, Buk Bijela i Paunci.
5 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Samo jedna ponuda za Drinu i to iz Grcke. Ocigledno niko ozbiljan nema namjeru da ulaze u zemlju u kojoj nema nikakvih garancija za investitora. Nije mi jasno gdje je nestao njemački RWE koji je bio najozbiljniji kandidat za ulaganje u Drinu.
koja kompanija u svijetu jos zeli javno-privatno partnerstvo
MORATORIJUM ODMAH NA SVE OVO
Nevjerujem da će se grci nasukati na našu rijeku Drinu, jer se ne zna ko kormilari brodicom zvanom Republika Srpska i čamcem zvanim BiH. Mislim da će i oni pričekati malo da se konstituiše vlast, pa će onda poučeni iskustvom drugih /ČEZ,Štrabag/ odlučiti da li ići u inevsticiju ili ne.
Glamočiću, kako to da ste otvorili ponude danas , a dans ističe rok? Šta ako nečiju ponudu nose Pošte Srpske?