BANJALUKA, Uprava za indirektno oporezivanje (UIO) BiH započela je danas provođenje odluka o privremenim poravnanjima raspodjele prihoda od indirektnih poreza, tako da će se svakog radnog dana iz sredstava sa jedinstvenog računa koja pripadaju Federaciji BiH odvojiti 604.213 KM i uplatiti u korist Republike Srpske (RS).
Poravnanja će biti provedena u sljedećih 56 radnih dana, zaključno sa 30. novembrom, kada će Srpskoj biti prebačen ukupno 33.835.934,26 KM, koliko je i predviđeno usvojenim odlukama o privremenim pravnanjima za 2008. godinu, 2009. godinu, period januar/juni 2010. godine i period januar/juni 2011. godine, saopšteno je iz UIO BiH.
Upravni odbor (UO) UIO usvojio je 7. septembra odluke o privremenom poravnanju između korisnika raspodjele indirektnih poreza sa jedinstvenog računa UIO – Federacije BiH i Republike Srpske.
Odluke su usvojene na osnovu obračuna Odjeljenja za makroekonomsku analizu UO UIO za 2008, 2009, period januar/juni 2010, i januar/juni 2011. godine, prema kojima se privremeno poravnanje između korisnika raspodjele indirektnih poreza sa jedinstvenog računa UIO vrši na teret tekućih prihoda koji pripadaju Federaciji BiH, prenosom na račune Srpske.