SARAJEVO, Ministarstvo spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH nekoliko mjeseci vodi intenzivne razgovore sa predstavnicima velikih trgovačkih lanaca u BiH kako bi bio obezbijeđen bolji tretman za domaće proizvode, rekao je danas zamjenik ministra spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Vilim Primorac.
Otvarajući manifestaciju “Dani trgovine BiH” u Vitezu, Primorac je istakao da se kvalitetnim marketinškim pristupom može povećati potrošnja domaćih proizvoda.
On je naglasio da je Ministarstvo spoljne trgvine i ekonomskih odnosa BiH intenzivno uključeno u sve procese ublažavanja nepovoljnih efekata svjetske ekonomske krize.
“Izradili smo i usvojili Strategiju razvoja malih i srednjih preduzeća, a u toku je usvajanje Zakona o promociji malih i srednjih preduzeća i preduzetništva u BiH. Ministarstvo je završilo pregovore i u toku su potpisivanja Memoranduma o razumijevanju na području unapređenja trgovinske saradnje između BiH i Hrvatske i BiH i Srbije”, rekao je Primorac.
On je pojasnio da se ovim memorandumom omogućuje dalji razvoj trgovinske saradnje između zemalja regiona, ali i sprečavanje dosadašnjih problema u obliku necarisnkih barijera, saopšteno je iz Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Ne znam što vode razgovore. Neka uvedu posebnu taksu za velike trgovačke lance. Ko god nema najmanje 30% domaće robe na rafama taksa po objektu 100.000 KM mjesecno i gotova priča.