PODGORICA, Predsjednik Savjeta crnogorske Centralne banke (CB) Ljubiša Krgović ocijenio je danas da bi grčka kriza na Crnu Goru mogla uticati ukoliko bi se njene posljedice osjetile u Srbiji.
Krgović je novinarima rekao da se u Crnoj Gori ne očekuje direktan uticaj grčke krize, jer je crnogorski izvoz u tu zemlju vrijedan oko 50 miliona evra.
To je, uglavnom, aluminijum, a taj metal je berzanska roba, dodao je Krgović. On je kazao i da u Crnoj Gori postoji samo jedna grčka banka, koja čini svega jedan odsto crnogorskog bankarskog tržišta.
Ali, kako je Krgović objasnio, ako bi kriza u Grčkoj imala negativnog uticaja na ekonomiju Srbije, onda bi se te posljedice mogle osjetiti i u Crnoj Gori, s obzirom na srpsko-crnogorske ekonomske odnose. Beta