BRČKO, Svaka ozbiljna firma u uslovima svjetske finansijske krize mora da posjeduje poslovnu i kriznu strategiju, a njen krizni menadžment mora pravovremeno da sačini krizni plan u kojem će istaći ključne paramatre za minimiziranje uticaja krize na poslovanje firme – rekao je danas u Brčkom stručni konsultant sarajevske firme “Everest konsalting” Elvir Čaušević.
“Jedna od osnovnih pretpostavki za prevazilaženje kriznog stanja je da se razgovara sa radncima, poslovnim saradnicima, ključnim dobavljačima, bankarima. Cilj je da se obezbijedi što više novca u kešu za rad firme”, rekao je danas Čaušević u prostorijama Privredne komore distrikta Brčko, predstavljajući, u okviru prezentovane teme “Krizni menadžment”, program “Poboljšajte svoje poslovanje”.
Jedan od malobrojnih učesnika ovog predavanja, šef izvoza u dioničarskom društvu “Bosnaplod” Nermin Bašić ocijenio je da bi švedska iskustva u poslovanju malih i srednjih preduzeća, koja su prije današnje prezentacije u Brčkom u dva-tri navrata predočena privrednicima i poslovnim ljudima u BiH, bila veoma korisna kada bi bila primjenjivana u većoj mjeri.
Prema mišljenju v. d. generalnog sekretara Privredne komore distrikta Brčko Mladena Vukovića, dragocjene su edkukacije ove vrste u uslovima svjetske ekoinomske krize.
“Jedan od preduslova da bi jedna firma poboljšala poslovanje u uslovima krize i prebrodila bar dio teškoća u periodu njenog trajanja je da raspolaže svim neophodnim mehanizmima i poslovnim vještinama u savladavanju raznih barijera, poput carinskih” , ocijenio je Vuković.
3 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
tako je, toga u nas nema a i nema menadzera ljudskih resursa u firmama a za to su najbolji socijalni radnici
koji menadzment? pa danas su svi menadzeri koji se bave nevidljivim poslovima. dosli smo vec do toga da u organizacionoj hijerarhiji imamo vise menadzera nego izvrsioca.
zA LEMIJA! NE BUDI SVAKOM LONCU POKLOPAC!
vELIKI LEMI!