– Izmjene aneksa pri kraju, čeka se izjašnjenje kompanije
BANJALUKA, Ni godinu dana nakon što je pokrenula proceduru izmjene štetnih aneksa sa kompanijom „Comsar energy“, a kojima se obavezala na brojne ustupke ovoj kompaniji, Vlada RS taj posao nije privela kraju.
Portal CAPITAL početkom prošle godine je objavio da je Vlada RS dala je saglasnost za zaključivanje tri aneksa ugovora sa kompanijom „Comsar Energy“ kojima se obavezala na brojne ustupke ovoj kompaniji, a na sebe preuzela obaveze koje čak nisu u njenoj nadležnosti.
Nedugo nakon toga, ministar industrije, energetike i rudarstva RS Petar Đokić zatražio je izmjene tih aneksa, a iako je od toga prošlo tačno godinu dana, aneksi još nisu potpisani.
Đokić tvrdi da je sve završeno i da se još samo čeka izjašnjenje kompanije „Comsar“, a koje su konkretno odredbe izmijenjene nije mogao da kaže.
„Izmjene aneksa sa kompanijom „Comsar energy“ su pri kraju, ispregovarani su svi ključni detalji i na njima je sada da se izjasne i nemaju mnogo vremena za to“, rekao je Đokić za CAPITAL ne otkrivajući više detalja.
Vlada je u januaru prošle godine dala saglasnost na Aneks ugovora o koncesiji za izgradnju i korišćenje TE „Ugljevik 3“ i Aneks II ugovora o koncesiji za eksploataciju uglja na ležištu „Ugljevik Istok 2“ sa preduzećem „Comsar Energy RS“ i saglasnost na Aneks ugovora o koncesiji za izgradnju i korišćenje HE „Mrsovo“ na rijeci Lim.
Tim aneksima Vlada RS je, između ostalog, potpisala da će „do poslednjeg dana odugovlačiti sa primjenom evropskih propisa koji bi mogli da nanesu štetu koncesionaru“, produžila rokove izgradnje, preuzela obaveze koje su nadležnosti BiH te dala odobrenje kompaniji „Comsar Energy“ da upiše pravo vlasništva i svojine nad nepokretnostima.
CAPITAL: M. Čigoja
12 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Kakav Comsar i bakraci. To su sve prevaranti i belosvetska mafija koja dzaba kupi preskupo proda. Oni sad te koncesije prodaju kao sto su prodate i ostale. Ali nema vise budala da ulaze u uspesnu RS privredu
Ugovor sa Comsarom je prevara. zasto ne grade hidrocentralu, nego vec nekoliko puta otvaraju radove pred izbore. Kako je nas predjsednik mogao da se bruka stalno sa kompromitovanim tipovima svjetski sumnjivim. Neko kaze da je natjeran od ruske mafije , bivsi KGB, pod cijim je uticajem. Ja u to ne vjerujem
U sve upetljan Perovic iz Moskve sef predstavnistva RS u Rusiji. Sve bivsa UDBA
Bice sve ok kad se svi namire. Bivsi ministar zametno trag pa nikako da odvadi za buduceg
Sacekace jos malo do slijedecih izbora da Dodik&CO ponovo presijeku vrpcu za otpocinjanje radova, a onda ce se sve zaboraviti kao za druge projekte u energetskom sektoru.
Sonja je uzela svoj dio. Ostali mogu i da sacekaju, a mozda i da ne dobiju. Ne dobija ni svaka drzavna lutrija.
Ko je Perovic predsjednik Comsar Energy kompanije u Svajcarskoj. Pripada li “Perovic Criminal Company”
Zederovicu, malo si se preracunao. Perovic je u Moskvi a ne u Svajcarskoj
Dodik se svakog dana vozi u blindiranom Mercedesu u vlasništvu Comsara Banja Luka, i sad bi kao neko trebao izmjeniti taj ugovor na račun Comsara?! Zar ima još neko toliko naivan?
Comsar je samo mašina za riciklažu. Oni su svoj posao već obavili formiranjem firmi u nekoliko evropskih zemalja, u kojima su vlasnici veoma interesantne osobe, pa čak i sa naših prostora/zemalja regiona. Ako šta zavrnu na preprodaji koncesija dobro i jeste, a ako ne, svoju misiju su već završili. Da li u RS postoje institucije koje se bave proverom porekla novca stranih investitora. Postoje, ali svoj posao ne rade kako treba. Mi veoma često sa ponosom govorimo i o kineskim investitorima, kao da ne znamo da je kineska mafija jedna od najaktivnijih na svetu. Biće interesantno kad se jednog dana utvrdi poreklo novca kineskih investitora u RS. Cena riciklaže pljavih para kreće se od 15-30 %, pa vi vidite koje su to zarade. Riciklaža velikih para u jednoj zemlji u pravilu se radi pod pokroviteljstvom politike i vodećih političara.
Jataganac ala ga opisa nasu situaciju. veoma dobar opis i relan.
hahaha…poznati su mi jako dobro. obicni prevaranti i peraci para…kako nema ni jedne velike investicije u Rep. Srpskoj od svjetski poznatih preduzeca?
Primjer Srbija, gdje dolaskom AV na vlast, imate preko 300 njemackih ulagaca u proizvodnju-autoindustrija.