TREBINJE, “Elektroprivreda RS” će od 1. marta do 30. juna naredne godine prodati 175.620 megavat-časova električne energije, za čiju su kupovinu konkurisala tri preduzeća, čije su ponude juče otvorene u sjedištu ove kompanije u Trebinju.
Struja je na prodaju ponuđena u tri lota s tim da je u prvom lotu predviđena najveća prodaja od 87.810 megavat-časova. U drugom lotu će biti 58.540, a u trećem 29.270 megavat-časova električne energije.
Na javni poziv za prodaju viškova električne energije, koji je bio otvoren pod jednakim uslovima i domaćim i javnim ponuđačima, prijavila se jedna inostrana firma, EFT iz Šavajcarske, i dvije domaće – “Rudnap” Banjaluka i GENI Sarajevo, čije su se ponude neznatno razlikovale.
Nakon otvaranja ponuda utvrđeno je da je EFT, ipak, dostavio najbolju ponudu s cijenom za svaki lot pojedinačno od 31,60 evra mo megavat-času električne energije čija bi isporuka išla preko granice BiH i Hrvatske.
Jedinstvenu ponudu za sva tri lota imao je i “Rudnap”, koji je ponudio 30,57 evra za megavat-čas, dok je GENI dostavio različite ponude za svaki lot. Najvišu cijenu podnudili su za prvi lot – 31,81 evra, za drugi je iznosila 31,11, a za treći lot 30,56 evra po megavat-času. Nakon razmatranja ponuda Uprava “Elektroprivrede RS” će odlučiti da li će prihvatiti neku od prispjelih ponuda. Nezavisne novine
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
naravno, ovo je prilika da se formira jedinstvena berza elektricne energije u bih, po ugledu na austrijsku-becku berzu koja je isto napravila.
sumnjam da se cijene utvrdjuju po trzisnim principima, a bosna bi imala benefita jer bi se na toj berzi susretala ponuda i traznja za strujom. znajuci da je traznja veca od ponude, bosna i njena elektro preduzeca bi samo profitirala od elektro berze.
ali, mi zivimo u bosni…