NJUJORK, Fejsbuk nam je olakšao komunikaciju, spojio nas sa “izgubljenim” prijateljima, donio neka nova poznanstva i dao osjećaj da smo konstantno povezani sa cijelim svijetom.
A tu je i loša strana priče.
Loša strana priče je ta da nam je pokazao da se naš svijet pokušava izvući na kvantitet, a ne kvalitet ljudi. U tom moru sadržaja lako je uočiti obrasce ponašanja, pa pogledajmo neke najčešće razloge za čupanje kose.
To je samo Fejsbuk
Online su pravi ljudi i nije nimalo nebitno šta nam pišu. Niko ne bi rekao “Pa to je samo telefon” da nas neko vrijeđa telefonski.
To ne znači da se treba uzrujati oko svakoga ko napiše neku glupost, ali ako vas neko vama blizak online vrijeđa i tvrdi da to nije bitno, možda je vrijeme za brisanje takvih. Iz života.
Na Fejsbuku nisam siguran
“Hakeri su na FB i upravo sada gledaju vaše profile i pišu vašim prijateljima uvrede u vaše ime.”
Istina je da vam neko može provaliti na nalog pa zato treba da odaberete kvalitetnu lozinku, ali ne treba se navlačiti na priče o hakerima koji će nam pobrisati slike i vrijeđati prijatelje.
Mijenjam svijet
Većina Fejsbuk aktivista misli da mijenjaju svijet dok jednom rukom jedu čips, a drugom klikću po slikama gladne djece.
Naiđete li autentična priču nekoga kome je potrebna pomoć, naravno da treba pomoći, ali te priče se uglavnom svode na loše sročenu molbu za pomoć “djevojčici koja ima bolest X”, a na slici kraj priče je neki dječkić koji ima simptome bolesti Y, prenose agencije.