BANJALUKA – Preduzeće “Tea Promesa” iz Banjaluke i Mladen Jović kao odgovorno lice tvrde da protiv njih ne postoji pravosnažna odluka suda kojom su osuđeni za krađu struje ili bilo kakvu drugu krađu.
U reakciji upućenog preko pravnih zastupnika firme, a u vezi teksta za o najvećim kradljivcima struje koji je portal CAPITAL nedavno objavio, napominju da protiv Mladena Jović i firme „Tea Promesa“ do sada nikada nisu podnesene bilo kakve prekršajne, ili krivične prijave kojim se terete za krađu struje, ili neovlaštenu potrošnju električne energije. Zbog toga, kažu, oni se u skladu sa presumpcijom nevinosti ne mogu i ne smiju oglasiti „kradljivcima“ ili bilo kojim drugim terminima koji u sebi sadrže obavezu osuđivanosti za krivično, ili prekršajno dijelo.
“Nije tačno da Mladen Jović kao direktor mora da plati „okruglih“ 17.000 KM na ime neovlaštene potrošnje električne energije, jer isti kao fizičko lice nema nikakvih dugovanja po tom osnovu, a pravno gledano ne može se i ne smije poistovjećivati sa pravnim licem u kojem je direktor, a kako je to urađeno u spornom članku”, poručuju iz advokatske kancelarije Đurić-Majtorović a koja zastupa pomenuto preduzeće.
Tvrde da “Tea Promesa” nema dugovanja po osnovu ovlašteno, ili neovlašteno utrošene električne energije, jer ne postoji bilo kakva pravosnažna odluka nadležnog suda po tom pitanju.
“Zbog svega gore navedenog Mladen Jović i „Tea Promesa“ d.o.o. Banjaluka odlučno odbacuju kao netačne i neistinite navode iz članka kojim im se nameću bilo kakve radnje i dugovanja suprotna zakonu”, zaključili su oni.
Kompletan demanti možete pogledati OVDJE.
Podsjećamo, u tekstu koji osporavaju iz ovog preduzeća se navodi kako Mladen Jović i “Tea Promesa” zbog krađe struje moraju da plate 17.000 maraka.
RERS: Napajanje sa neregistrovanog brojila
Iako negiraju bilo kakvu umješanost u krađu električne energije, informacije koje je objelodanila Regulatorna komisija za energetiku Republike Srpske (RERS), sa kojom se “Tea Promesa” spori pred Okružnim sudom u Trebinju, govore nešto drugo.
Naime, kako se navodi na njihovoj internet stranici, radnici “Elektrokrajine” su u julu prošle godine utvrdili da se objekat firme “Tea Promesa” napaja sa neprijavljenog brojila. Objekat je bio priključen na mrežu podzemnim kablom, a na neregistrovanom brojilu nije bilo plombi.
Tada je “Tea Promesi” isporučen račun od 17.070,80 KM koji su pokušali da ospore, ali je njihov prigovor odbijen kao neosnovan.
“Nа оsnоvu izvеdеnih dоkаzа i utvrđеnоg činjеničnоg stаnjа bеz ikаkvе sumnjе је utvrđеnо dа је nа оbјеktu pоdnоsiоcа zаhtјеvа pоstојаlа nеоvlаšćеnа pоtrоšnjа еlеktričnе еnеrgiје, u vidu priklјučеnjа nа еlеktrоdistributivnu mrеžu bеz еlеktrоеnеrgеtskе sаglаsnоsti ili ugоvоrа о priklјučеnju”, navode u RERS-u.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Tea Promesa?
Vlasnik je izvjesni Ilić, elektro-inženjer bivši radnik Čajevca koji je na sumnjiv način došao do hale u krugu Čajevca u kojoj ima mašine do kojih je opet došao na sumnjiv način. Hala u kojoj je proizvodnja se krije i kada bi se to kontrolisalo ko zna šta bi se našlo ne samo krađa struje.