SARAJEVO, Svjetska banka spremna je i dalje da sarađuje sa BiH i u narednom periodu obezbijediće 200 miliona dolara za programe pomoći za razvojne politike za javnu potrošnju, ukoliko bude dogovoren novi aranžman sa MMF-om, što je bio i uslov iz 2010. godine.
Direktor i regionalni koordinator Svjetske banke za zemlje jugoistočne Evrope,Evrope i centralne Azije Džejn Armitaž rekla je tokom susreta sa predsjedavajućim Savjeta ministara BiH Vjekoslavom Bevandom da Svjetska banka želi da ima garancije u strukturalnom pristupu kako bi se osiguralo da budžeti entiteta budu održivi.
Ona je podsjetila da su osnovne oblasti na kojima je i u prethodnom periodu bio naglasak bile unapređenje ciljanja novčanih transfera, što je nužno za uvođenje usmjeravanja i imovinskog cenzusa, smanjivanje fiskalnog deficita i stvaranje fiskalnog prostora za rast kako bi se smanjilo siromaštvo, kao i reforma penzionog sistema i moguće finansiranje zdravstvenog sektora.
Predsjedavajući Savjeta ministara BiH upoznao je Armitaž o prioritetnim aktivnostima i reformama koje se provode u BiH.
Bevanda je istakao zahvalnost Svjetskoj banci za sve do sada realizovane projekte i naglasio da je Savjet ministara opredijeljen za saradnju sa Svjetskom bankom, saopšteno je iz Savjeta ministara BiH.
Napominjući da je Savjet ministara u protekla tri mjeseca donio niz programa i mjera koje su već na snazi, Bevanda je rekao da je opredijeljenost Savjeta ministara BiH kroz ove mjere već vidljiva, ali i da je za ove i buduće reforme potrebna i personalna opredijeljenost svih nivoa vlasti kako bi bili dobijeni dobri rezultati. Srna
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
“.. osnovne oblasti na kojima je i u prethodnom periodu bio naglasak bile unapređenje ciljanja novčanih transfera, što je nužno za uvođenje usmjeravanja i imovinskog cenzusa…” lijepo napisano ali šta znači?