BANJALUKA – Kompanija „Dwelt“ iz Banjaluke u vlasništvu Stefana Krnete, zeta dekana Medicinskog fakulteta u Banjaluci Ranka Škrbića, dobila je od „Elektro Bijeljine“ posao nabavke softvera vrijedan dva miliona maraka.
Procijenjena vrijednost nabavke bila je 1.750.000 KM, a Krnetina firma koja je bila jedini ponuđač, je ponudila 100 maraka nižu cijenu.
Riječ je o jednogodišnjem ugovoru za nabavku softvera za proširenje postojećeg „Platform X AMM“ sistem.
U Obavještenju o dodjeli ugovora pojašnjeno je da se radi se o sistemu isporučenom u okviru EBRD projekta, sa dodatnim funkiconalnostima za podršku poslovnim procesima „Elektro Bijeljine“ u uslovima reformisanog tržišta elekrične energije sa razdvojenom distribucijom i snabdijevanjem.
Podsjetimo, firma „Dwelt“ uglavnom sarađuje sa institucijama i javnim preduzećima u Republici Srpskoj.
U toku ove i prošle godine „Dwelt“ je od ERS dobio više ugovora koji se mjere milionima maraka.
Ova firma je u prošloj godini zaradila 4,7 miliona KM.
CAPITAL je nedavno objavio da je Krenta uplovio i u savjetničke vode. On je u Okružnom privrednom sudu u Banjaluci osnovao preduzeće “Index Capital”, čija je osnovna djelatnost savjetovanje vezano za poslovanje i upravljanje.
CAPITAL: Bojana Ninković
7 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Koji je ovo put da Elektrobijeljina kupuje softver? Zar im SAP nije dovoljan? Samo kod nas je bolji ZET nego SAP.
Dwelt je zaradio preko 7,5 miliona KM prošle godine a dobit kompanije je preko 4,6miliona KM. Još jedna firma koja ima dobit veću od ukupnog rashoda. Očigledno je da su ti poslovi visoko preplaćeni jer su mogli isplatiti duple plate i platiti sve troškove još jedanput i da im ostane opet čista dobit
Dragomire, pitam se da li Vi uopšte znate čemu služi SAP? Da ste nekad bili u nekoj distributivna kompaniji i da ste vidjeli upotrebu SAP-a tu, vjerovatno ne biste pisali takve nebuloze..
…. mislim da i ti ne znaš šta znači SAP, a kamoli da ga koristiš!
Navedi barem 5 prednosti od SAP-a za ova elektro preduzeća, pa ću i da kažem OK, vidim da sam pogriješio.
Ovdje od SAP-a ima korist samo Dwelt…
Iskreno, od SAP-a imaju koristi ovi koji ga instaliraju i navodno održavaju. Na većini mjesta gdje je instaliran se ne koristi uopšte. Ovo vam priča neko ko je održavao IT sistem u Elektroprivredi. Tamo se najviše koristi Word, nešto malo Excell i PowerPoint i mail klijent. SAP stoji ko siroče za koji svako malo trebaju pljunuti gomilu para “ovlaštenim održavaocima”, čitaj dvorskim firmama.
Ja upravo i govorim da SAP nema tolike prednosti za takve kompanije, kao što je Dragomir rekao, bar u pogledu osnovnih procesa i obračuna. A DWELT tek nema ništa od SAP-a jer njihovi softveri ne rade iste stvari, niti softver jednog zavisi od ovog drugog. To odgovorno tvrdim kao bivši zaposleni kompanije koja je koristila oba.
Dokazano su najbolja “in-house” riješenja koja je EPRS mogla do sada napraviti. Kao što je svojevremeno PURS (dok nisu uveli SAP). Ili koja ima MUP i CIPS.
EPRS je imala dovoljno ljudi (i para do dovede nove) da je mogla imati svoje riješenje za direkciju i elektroprenose po 10-100 puta manjoj cijeni nego što su dosad platili raznim kompanijama.
Mđt. tu se onda ne bi mogli ugrađivati raznorazni mendžameri (namjerno pogrešno napisano jer to i nisu menadžeri), a IT ekipa iz EPRS ne bi mogla ganjati privatne poslove za vrijeme radnog vremena. Ali to su već bajke.