BANJALUKA – Kompanija „Prointer ITSS“ tvrdi da će poštovati sve zakonom predviđene procedure i propise i ne otkriva planove u vezi sa zgradom Poštanske štedionice u centru Banjaluke koju su kupili od Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) Republike Srpske.
Iz „Infinity International Group“, u čijem je sastavu „Prointer“, odgovaraju da su pomenutu zgradu kupili na usmenom nadmetanju – licitaciji u Bijeljini, a na kojoj su prisustvovali članovi Komisije za provođenje javnog nadmetanja za prodaju nepokretnosti u Banjaluci i ovlašćeni predstavnici ponuđača.
„Nakon provedene procedure, kompanija „Prointer ITSS“ Banjaluka kupila je nepokretnost Poštanske štedionice Banjaluka u ulici Milana Tepića, po cijeni od 2.627.700 KM“, naveli su u „Infinity International Group“.
Na pitanje portala CAPITAL da li će objekat srušiti, obnoviti, rekonstruisati, nadograditi ili u njegovoj blizini graditi nove objekte i kakve, iz te kompanije odgovaraju da će sve biti u skladu sa propisima.
„U vezi sa budućim postupanjem na predmetnoj nekretnini kompanija „Prointer ITSS“, u sastavu „Infinity International Group“, poštovaće sve zakonom predviđene procedure i propise“, istakli su.
Podsjećamo, CAPITAL je objavio da je „Prointer“ postao vlasnik nekretnina u centru Banjaluke, preko puta Trga Krajine i parka Petar Kočić.
Oglas za Vaskrs, licitacija na Đurđevdan
Fond PIO oglasio je prodaju nepokretnosti u centru Banjaluke prošle godine, u vaskršnjem izdanju dnevnih novina od 17 – 20. aprila.
Zemljište i objekat, koji su nekada pripadali Poštanskoj štedionici, “Prointer” je platio 2,6 miliona maraka na licitaciji koja je održana na Đurđevdan prošle godine, u jeku pandemije virusa korona i ograničenog kretanja.
Nepokretnost koju je „Prointer“ kupio od Fonda PIO se nalazi na placu površine 1.236 metara kvadratnih.
Na atraktivnoj parceli je objekat koji se sastoji od podruma (211,96 m2), visokog prizemlja (208,65 m2), sprata (209,73 m2) i potkrovlja (90,50 m2).
Ukupna bruto površina objekta, koji je nekada pripadao Poštanskoj štedionici, je 720,84 metra kvadratna, a neto površina 509 kvadrata.
Nepokretnost je evidentirana kao objekat arhitektonsko-ambijentalne vrijednosti jer je riječ o objektu izgrađenom između dva svjetska rata.
Objekat se nalazi u II zoni zaštite i prema tome dozvoljeni su radovi restauracije i sanacije u postojećim gabaritima, propisano je dokumentima Republičkog zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasljeđa.
CAPITAL: Svjetlana Šurlan