HAN PIJESAK, Predstavnici Udruženja autoprevoznika “Šumatrans” sa Han Pijeska blokirali su danas kamionima magistralni put Sokolac – Han Pijesak – Vlasenica, jer su nezadovoljni što je poništen tender kojim su dobili posao prevoza šumske građe.
Predstavnici “Šumatransa” zahtijevaju da preduzeće “Šume Republike Srpske” povuče odluku o poništenju tendera, održanog 31. januara, o izvozu oble građe sa šumskog kamionskog puta do centralnog stovarišta “Mekote”, kada je ovo udruženje dobilo posao.
Predsjednik “Šumatransa” Rade Mumović rekao je danas novinarima da ovo udruženje ima 55 članova i 35 voznih jedinica, te da je vrijednost ugovorenog posla za ovu godinu iznosila oko 550.000 KM za izvezenih oko 61.000 metara kubnih oblovine. Odluka o ukidanju tendera, navodi Mumović, predstavlja potencijalnu opasnost o ukidanju centralnog stovarišta, tako da bi oko 55 članova ovog udruženja ostalo bez posla.
Prema njegovim riječima, autoprevoznici “Šumatransa” zahtijevaju da u posjetu dođu ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Petar Đokić i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Miroslav Milovanović.
On je dodao da su autoprevoznici razgovarali i sa v.d. direktora preduzeća “Šume Republike Srpske” Jakovom Galićem koji je naveo da trpi veliki pritisak i prijetnje od drvoprerađivača.
Put u centru opštine Han Pijesak blokiran je danas od 9.00 do 11.00 časova, uz naizmjenično propuštanje vozila.
Mumović je najavio da će, sve dok ne budu riješeni zahtjevi autoprevoznika, svakog dana od 10.00 do 11.00 časova biti blokiran magistralni put u centru Han Pijeska, uz naizmjenično propuštanje vozila.
Vršilac dužnosti preduzeća “Šume Republike Srpske” Jakov Galić izjavio je da neće biti povučena nedavna odluka o poništenju tendera o izvozu oble građe sa šumskog kamionskog puta do centralnog stovarišta “Mekote”, kojeg je dobilo Udruženje autoprevoznika “Šumatrans” sa Han Pijeska.
Galić je rekao da je razlog takve odluke činjenica da su centralna stovarišta ukinuta radi udovoljavanja zahtjevima drvoprerađivača sa platoa Romanije, Sokoca i Visočnika koji su bili u neravnopravnom položaju u odnosu na drvoprerađivače iz drugih dijelova Srpske. Srna