SREBRENICA, Ispostava sarajevske firme “Er Aba” u Srebrenici zatvorena je i sedam od 10 radnika ostalo je bez posla, dok je oprema odvezena u Sarajevo, gdje su prešla i tri radnika budući da tamo i žive.
Otpušteni radnici tvrde da poslodavac, izvjesni Mirsad Čaušević, nije izmirio obaveze prema njima, ne precizirajući o kojim obavezama je riječ, i najavljuju da će ostvarenje svojih prava tražiti na sudu.
Iako su ostali bez posla radnici ne žele da se njihova imena pominju u medijima, ističući da je i ranije bilo nezakonitih otpuštanja radnika u ovoj firmi i da ti radnici još nisu uspjeli da ostvare svoja prava.
Zamjenik načelnika srebreničke opštine Ćamil Duraković, iznenađen i ogorčen ovim potezom menadžmenta “Er Abe”, izjavio je da niko u opštini nije obaviješten da je prošle sedmice ta ispostava zatvorena u Poslovnom centru “Srebrenica”, gdje je besplatno koristila prostor i da je sedam radnika dobilo otkaz.
“Ta kompanija dobila je sredstva za zapošljavanje radnika i ovo nije prvi primjer zloupotrebe sredstava namijenjenih zapošljavanju u Srebrenici. To je jedna u nizu firmi koje su zloupotrijebile sredstva za Srebrenicu i otišle, a nama ostavile na teret radnike”, rekao je Duraković.
On je podsjetio da je opština prije tri godine izdvojila 50.000 KM za uređenje prostorija i istakao da “niko ne zna koliko je Čaušević dobio sredstava za ispostavu u Srebrenici od Vlade Tuzlanskog kantona, USAID-a i drugih donatora”.
“To su interešdžije i licemjeri, koji kada dolaze govore da žele da pomognu Srebrenici, a u stvarnosti žele samo da uzmu donacije namijenjene ljudima, koji ovdje žive”, rekao je Duraković.
On je dodao da se Čaušević pojavio sa američkim ambasadorom i predstavnicima USAID poslije donatorske konferencije za Srebrenicu i da je tada rečeno da se radi o ispostavi američko-bosanskohercegovačke firme.
“To su ljudi iz BiH koji za osnivanje firmi od institucija američke Vlade uzmu sredstva kao pomoć Srebrenici, a ustvari, to su zloupotrebe”, istakao je Duraković i podsjetio da je u Srebrenici ranije zatvorena i ispostava firme “Inspire” koja je nastala i u Srebrenci se pojavila na sličan način i u isto vrijeme kao i “Er Aba”.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Gospodin Ćamil nije u mogućnosti da spreči i malverzacije koje se dešavaju u samoj opštini od strane radnika koji koriste putne troškove, a nemaju pravo na to, jer se vode da zive u Srebrenici, međutim to nije slučaj njihovo stvarno mesto boravka je po okolnim opštinama, pa tako da koriste putne troškove do stvarnog mesta boravka…Načelnik opštine je iz Tuzle Osman Suljić koji se mesecima ne pojavljuje u Srebrenici, Predsednik Skupštine Opštine živi u Bajnoj Bašti i samo povremeno dolazi u Srebrenicu…A u gradu se već duže vreme obavljaju malverzacije poput sredstava koja su izdvojena za vodovod, a i dalje nema pitke vode, fudbalskog stadiona,koji je samo delimično urađen, a niko nije odgovarao tako da Ćamile ako predstavljaš već načelnika u normalnom svetu se putem revizije i sličnih postupaka otkriju kriminalne radnje i lako sankcionišu odgovorni, a praznu priču možeš uvek pričati.