BANJALUKA – Poreska uprava Republike Srpske omogućila je novu uslugu poreskim obveznicima-vlasnicima nepokretnosti, koji od sada svoj poreski račun za porez na nepokretnosti mogu dobijati na ličnu mejl adresu.
Ova nova usluga Poreske uprave je nastavak aktivnosti na pojednostavljenju procedura i digitalizaciji procesa u ovoj instituciji, sa ciljem da poreski obveznici na lakši, brži, jednostavniji i jeftiniji način izvršavaju svoje poreske obaveze, odnosno da Poreska uprava RS bude joše efikasniji servis građana.
“Nova usluga je posebno korisna za poreske obveznike-vlasnike nepokretnosti iz Republike Srpske, koji žive ili rade u inostranstvu, a koji od sada svoje poreske račune mogu dobijati na mejl adresu, te pravovremeno izmiriti svoje obaveze i na taj način izbjeći eventualne sankcije”, saopšteno je iz PURS.
Naime, nova usluga Poreske uprave RS omogućena je novim Zakonom o poreskom postupku RS kojim je konkretizovan način dostavljanja elektronskim putem, u smislu da se poreski obveznik saglasi sa tim načinom dostavljanja, te se dostavljanje vrši na adresu elektronske pošte poreskog obveznika.
S tim u vezi, Poreska uprave Republike Srpske je na svojoj internet stranici, u sekciji Nepokretnosti, postavila stručno uputstvo za davanje saglasnosti za dostavljanje poreskih akata elektronskom poštom i obrazac saglasnosti za dostavljanje poreskih akata. Poreski obveznik samo treba da popuni obrazac saglasnosti, navede svoju mejl adresu i da lično ili poštom dostavi popunjen i potpisan obrazac nadležnoj područnoj jedinici Poreske uprave RS.
Oni koji se odluče za ovu novu uslugu po dobijanju poreskog računa na mejl adresu imaju obavezu da sa svog mejla potvrde prijem i tu se završava kompletna procedura.
Poreska uprava Republike Srpske ovom prilikom poziva poreske obveznike da popune i potpišu obrazac saglasnosti i dostave Poreskoj upravi RS i na taj način steknu mogućnost da dobiju poreski račun za nepokretnosti na mejl adresu i tako uštede i vrijeme i novac i sebi i Poreskoj upravi Republike Srpske.
CAPITAL
3 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Valjda je elektronska posta a ne e-mail,i aj sto narod priprost,ne zna ni znacenje nekih rijeci pa navikao da upotrebljava te strane rijeci al javna ustanova bi trebalo da se sluzi srpskim,narodnim,razumljivim jezikom.
Linkovi vam ne rade. Na sajtu poreske stoji da je u izradi.
Od tolike elektronske uprave, oni samo dostavu računa na mail uvode, a to što na šalterima ne priznaju ništa elektronsko, to nikom ništa. A ja se
još pitam zašto mnogi napuštaju ovu zemlju. Ovi ne znaju gdje im je dupe, a gdje glava, pošto kuću bi od krova gradili, a elektronski potpis (koji je osnova za bilo šta elektronsko) već deceniju i po ne mogu da usvoje. Luda kuća! Bolje da vrate pisaću mašinu, kada jedan pišljivi zakon o elektronskom potpisu nisu sposobni da usvoje. Nesposobna vlast u 3PM.