BANJALUKA, „Social Good Summit 2014“, naziv je skupa održanog u Banjaluci, u ponedjeljak, 22. septembra, u organizaciji UNDP-a, o uticaju modernih tehnologija i novih medija na probleme sa kojima se suočavaju građani u svakodnevnom životu.
Učenici, studenti i profesori banjalučke Gimnazije, Fakulteta političkih nauka, Akademije umjetnosti i predstavnici medija, na ovaj način pridružili su se organizaciji skupova koji se održavaju širom svijeta, pod okriljem teme „#2030NOW“, odnosno globalnog dijaloga o tome kako nova tehnološka rješenja i savremeni mediji mogu pomoći rješavanju problema sa kojima se građani, odnosno društvene zajednice suočavaju, navodi se u saopštenju kompanije m:tel.
Šef komunikacija Razvojnog programa Ujedinjenih nacija Pavle Banjac naglasio je da se ovakvi skupovi održavaju s ciljem odgovora na pitanje „Kakav svijet želimo 2030 godine“, u okviru globalnog dijaloga „post-2015“ i ostvarenja milenijumskih razvojnih ciljeva.
Prisutnima su svoja iskustva prenijeli profesor sa Fakulteta političkih nauka Miloš Šolaja i urednik web portala capital.ba Siniša Vukelić koji su govorili o dosadašnjim iskustvima u radu u medijima, posebno ukazujući na sve veći uticaj novih elektronskih medija i online komunikacije na kreiranje javnog mnjenja.
Jedinstveni su u ocjeni da se svi mediji, bez obzira da li se radi o štampanim ili elektronskim moraju vratiti izvornim principima profesionalizma, koji između ostalog podrazumijevaju istinito i objektivno prikazivanje stvarnosti, onako kako se nešto desilo, a ne kako bismo mi to željeli.
Učesnici su se upoznali i sa projektom m:tel-a APP Builder liga, takmičenjem za kreatore mobilnih aplikacija koja traje do 30. oktobra 2014. godine, a tokom kojeg svi zainteresovani mogu korištenjem jednostavnog alata m:tel AppBuilder svoje ideje pretvoriti u korisnu mobilnu aplikaciju.