BEOGRAD, Nadzorno vijeće Nove Ljubljanske banke juče je potvrdilo strategiju banke koja predviđa povlačenje sa srpskog tržišta, potvrđeno je za Emg.rs u NLB banci u Ljubljani.
NLB odlazi jer ima relativno skroman udio na srpskom tržištu, rekli su u službi NLB-a za odnose s javnošću. „Radi se o velikom tržištu, gdje vlada jaka konkurencija, tržišni udjeli u bankarskom sektoru su praktično već podjeljeni, a udio NLB-a je relativno skroman“, kažu u NLB-u, napominjući da odluka o postepenom povlačenju neće uticati na poslovanje NLB Beograd.
To potvrđuje i predviđena dokapitalizacija NLB Beograd od 15 miliona evra, koju će izvršiti NLB, ističu u istoj službi.
U toj banci napominju da bez obzira na to da li je budući vlasnik NLB ili neko drugo društvo koje će ući u vlasništvo NLB Beograd, temeljni zadaci i ciljevi banke ostaju isti, a to su stabilnost, sigurnost i uspješan nastavak rada, razvoj i potvrđivanje na tržištu.
U strategiji te banke definisan je i potvrđen prijedlog potrebnog povećanja kapitala, koji je niži od najavljenog, i iznosi 250 miliona evra. Za preostali dio banka će morati da iskoristi dodatne mjere za oslobađanje kapitala. Jedna od tih mjera je i postepeno dezinvestiranje nekih kapitalnih investicija, kojima će NLB poslovanje prilagoditi mogućnostima kapitala, objašnjavaju u NLB-u povlačenje iz Srbije. Emg.rs
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Nisu trebali ni da im dozvole ulazak na tržište dok ne regulišu dug prema srpskim štedišama koje sada država plaća. Dobra vest.