SRBAC, Deset najuspješnijih proizvođača hrane u ovoj godini sa područja opštine Srbac nagrađeno je sa po 1.000 maraka, dok su Drvna industrija “Zrnić”, preduzeće “Tandem” i pekara “Sunce” dobili umjetničke slike za ostvareni uspjeh.
Novčane nagrade su dobili Mirko Žunić iz Poveliča za proizvodnju pšenice, Jovica Ćirić iz Kaoca za proizvodnju kukuruza, Predrag Koščica za proizvodnju povrća, Stojan Kasagić za proizvodnju voća, Brane Pezerović iz Sitneša za proizvodnju uljane repice.
Među nagrađenima su Zoran Knežević iz Srpca za proizvodnju tovnih pilića, Milan Ilić iz Sitneša za proizvodnju tovnih junadi, Milovan Dobrnjac iz Starog Martinca za proizvodnju tovnih svinja, Ljubiša Majstorović iz Starog Martinca za proizvodnju mlijeka i Željko Ignjatić iz Poveliča za proizvodnju meda.
Preduzeće “Zrnić” zapošljava 28 radnika i ostvaruje izvoz u sedam evropskih država. Ove godine je na banjalučkom sajmu dobilo priznanje “Zlatni dub” za kvalitetnu proizvodnju masivnog hrastovog namještaja.
“Tandem GD” bavi se proizvodnjom kućnog i kancelarijskog namještaja za domaće tržište i ove godine je na banjalučkom velesajmu nagrađeno priznanjem “Zlatni dub” za dizajn namještaja.
Pekara “Sunce”, koja radi u sastavu preduzeća “Grabovac”, zapošljava više od 30 radnika i proizvodi 20 vrsta hljeba i oko 100 vrsta raznih peciva. Na Međunarodnom sajmu u Novom Sadu dobila je veliku zlatnu medalju za kvalitet bijelog hljeba i zlatnu medalju za kvalitet domaćeg hljeba.
Nagrade je uručio načelnik opštine Srbac Živko Mikulić, koji je rekao da je za podsticaj u oblasti poljoprivrede iz opštinskog budžeta ove godine izdvojeno 100.000 maraka, a za podsticaje u privredi 50.000 KM.
“Čestitam svim dobitnicima nagrada i priznanja. Ovo je prva poslijeratna godina u kojoj dijelimo ovakvu vrstu nagrada za uspješan rad i nadam se da će ovakva praksa biti nastavljena narednih godina uz još veću konkurenciju”, rekao je Mikulić.
Vlasnik srbačkog preduzeća “Agrounija” Zoran Knežević zahvalio je u ime svih nagrađenih i istakao da je ovo veliki podsticaj da ne klonu duhom i lakše prebrode krizu, “jer samo uporni opstaju na tržišnoj vjetrometini”.
“Agrounija” zapošljava 65 radnika i godišnje na tržište isporuči 1,2 miliona kilograma svježe piletine. Srna
2 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu info@capital.ba
Nagrada za dobre domaćine i vrijedne ljude!
Novinari Srne ne znaju razliku između masovnog i masivnog. Namještaj je masivan, a ne masovan. Isto tako proizvodnja može biti samo masovna, ali ne i masivna… Čestitke vrijednim domaćinima, neka ima bar neko da se nije preselio iz Srpca u BL 🙂