BANJALUKA,Predsjednik Upravnog odbora Udruženja građana za vraćanje stare devizne štednje u BiH i dijaspori Svetozar Nišić izjavio je danas da je do sada Sudu za ljudska prava u Strazburu dostavljeno više od 15 000 apelacija starih deviznih štediša.
On je na konferenciji za novinare rekao da ovo Udruženje neće odustati od vraćanja te štednje, ocijenivši da su učinjene velike malverzacije starom deviznom štednjom preko organa i agenijia BiH i entiteta.
Nišić je naveo da je ovo Udruženje zbog sumnji u zloupotrbu stare devizne štednje podnijelo 161 krivičnu prijavu, koje su odbačene.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Nije mi poznato da li je u slicaju Ljubljanske banke tuzena i drzava BiH pored slovenacke dezele. Ako nije, smatram da bi to trebalo uraditi, jer vlasti u BiH, iz politickih i drugih razloga,vjerovatno guraju problem te stednje pod tepih. Neke druge bivse yu republike su pitanje stednje kod ljubljanske banke za svoje gradjane vec rijesile, pa bi tako trbalo da uradi i BiH,a da istovremeno ili nakon toga trazi poravnanje sa Slovenijom putem Sporazuma o sukcesiji ili direknim pregovorima.