BEOGRAD, Kompanija Delta holding mogla bi da pomogne vladi Srbije u evropskim integracijama i pridruživanju EU, ali samo ako bi se od nje tražila pomoć, izjavio je predsjednik te grupe Miroslav Mišković u intervjuu italijanskoj agenciji Nova.
“Srbija je suočena s velikom krizom. Na žalost, od 2000. do danas, mali broj ljudi iz privrednog i finansijskog sektora imao je mogućnost da utiče na ekonomsku politiku. Delta bi mogla da ima ulogu u jačanju domaćeg tržišta i privlačenju stranih investitora”, rekao je Mišković.
“Mogli bismo da pomognemo vladi da postigne ciljeve koje i mi podržavamo, odnosno, evropske integracije i proces pridruživanja EU. Ali znamo da možemo da pomognemo samo ako neko od nas to traži”, kazao je on za italijansku agenciju, koja dodaje da taj privrednik pokazuje “neobičnu uzdržanost” za predsjednika jedne velike grupe, za razliku od drugih velikih magnata u svijetu koji se politički angažuju ili imaju moćne položaje u medijima.
Mišković se drži “daleko od politike i medija”, prema kojima pokazuje samo nepovjerenje, dodaje Nova, u intervjuu pod naslovom “Gvozdeni čovek Beograda”.
Upitan zašto Delta, uprkos svojoj snazi, nije vlasnik novina, televizijskih i radio stanica ili portala, Mišković je rekao: “Zbog čega? Veoma je opasno. Eto zbog čega”.
Govoreći o uspjesima svoje kompanije, koju Nova opisuje kao “najvažniju privatnu kompaniju u Srbiji, i dalje, uprkos poteškoćama”, Mišković je najavio potpisivanje ugovora sa “značajnom američkom kompanijom”, kao i planove za razvoj u sektoru nekretnina i agro-prehrambenom sektoru.
I pored optužbi za sporne privatizacije, Delta je postigla “odlične rezultate” i finansijski je “čak i jača” nego ranije, rekao je Mišković. “Imamo vrlo bliske poslovne odnose sa više od 20 medjunarodnih partnera i nijedan od njih nas nije napustio”, dodao je srpski privrednik. Beta