NJUJORK, Šefovi u većini slučajeva ne vjeruju svojim zaposlenima da su bolesni, posebno ako je riječ o prehladi.
U slučaju bolesti, četvrtina zaposlenih će svojim šefovima poslati poruku da neće doći na posao, umjesto da nazovu, otkrilo je istraživanje kompanije Covonia na 10.000 ljudi.
Svaki šesti čak šalje poruku preko Fejsbuka. Šefovima su sumnjivi oni koji zovu, barem 15 odsto njih, jer smatraju da zaposleni glume kako bi dobili slobodan dan.
Oni koji zovu pretjeruju sa simptomima, a četvrtina zaposlenih mijenja glas ili se pretvara da kašlje, kažu šefovi.
Tri četvrtine nadređenih je sigurno da oni koji javljaju porukom ili e-mailom žele da izbjegnu razgovor i nepovoljne posljedice.
Zbog tih sumnji, 20 odsto šefova provjerava Fejsbuk profile zaposlenih na bolovanju. Neki čak i priznaju da zovu radnike sa drugog broja, a gotovo 20 odsto njih vozi se do kuće zaposlenih, potvrđuje istraživanje, prenose agencije.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Licno mislim da bih lagao sebe, a ne sefa. Najmanja prehlada nece biti razlog za moj izostanak s posla. No sa temperaturom 37.5 sigurno necu doci na posao, a kamoli sa vecom. Danas je presrecan ko ima posao, no zdravlje je, ipak, najvaznije.