SARAJEVO, Ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Staša Košarac i italijanski ambasador u BiH Nikola Minasi konstatovali su juče u Sarajevu da je Italija drugi spoljnotrgovinski partner BiH, kao i da postoji otvoren prostor za unapređenje saradnje.
Košarac je informisao Minasija o tome da je EU glavni spoljnopolitički prioritet BiH, saopšteno je iz Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara.
Tema današnjeg susreta bile su i italijanske investicije u BiH, a Košarac i Minasi usaglasili su se da su u BiH najpoželjniji sektori za ulaganje energetika, obnovljivi izvori energije, turizam i poljoprivreda.
Tokom sastanka bilo je riječi i o programima za turizam i poljoprivredu, koje Italija već realizuje u BiH, a Košarac je ukazao na potrebu uključivanja dijela lokalnih struktura koje razvoj turizma vide kao značajan privredni potencijal.
On je u tom kontekstu predložio da u te projekte aktivno bude uključena lokalna zajednica u Trebinju.
Sagovornici su konstatovali da su odnosi BiH i Italije prijateljski i da nema otvorenih pitanja.
Razmijenjena su mišljenja o dva sporazuma iz oblasti ekonomske i poljoprivredne saradnje BiH i Italije, te izraženo očekivanje da će dokumenti biti potpisani tokom ove godine.
Na sastanku je bilo riječi i o odluci Ustavnog suda BiH o Zakonu o poljoprivrednom zemljištu Republike Srpske, te stavu političkih predstavnika Republike Srpske u vezi sa tim. Srna
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Bilo bi dobro da imamo tačne podatke šta se uvozi, a šta se izvozi u Italiju.