NJUJORK, Programer početnik u Fejsbuku prima platu od 100.000 dolara, plus 50.000 dolara bonusa i 120.000 dolara u akcijama.
Koliko Fejsbuk plaća tek diplomirane softverske inženjere? Na Quori je objavljen post jednog anonimnog korisnika: “Ovoga ljeta ću diplomirati, a ponuđena mi je plata 100.000, 50.000 dolara potpisanih bonusa, 5.000 dolara za preseljenje i akcija u vrijednosti od 120.000 dolara.”
To su potvrdili i neki drugi izvori koji su upoznati sa politikom plata u Fejsbuku. Ali, Facebook ne želi da komentariše plate u kompaniji.
Dice Holdings objavio je ove sedmice da je prosječna godišnja plata tehnoloških radnika u Silikonskoj dolini prošle godine po prvi put bila veća od 100.000 dolara.
Ta web stranica je objavila i da su plate “softveraša” i drugih profesionalaca iz IT industrije u kalifornijskoj Silikonska dolini porasle 5 odsto u odnosu na prošlu godinu. Prosječna plata tako sada iznosi 104.195 dolara, što znači da su plate zaposlenih u tehnološkim kompanijama u Silikonskoj dolini rasle znatno više nego plate na nacionalnoom nivou u Sjedinjenim Državama.
Nakon Dice Holdingsa, web stranica Glassdor.com objavila je prosječne plate “softveraša” u najvećim tehnološkim kompanijama u Silikonskoj dolini.
Ko plaća najbolje?
Prema podacima objavljenima na stranici Glassdor.com, Fejsbuk plaća najbolje. Prosječna plata po zaposlenom isplaćena tokom 2011. godine iznosila je 110.686 dolara.
Na drugom mjestu je kompanija Cisco, koja je svojim rješenjima postala najveća kompanija u domenu umrežavanja. Prosječna plata isplaćena po zaposlenom u Ciscu iznosi 105.620 dolara.
Epl je takođe u vrhu najpoželjnijih poslodavaca, ali ga prati glas da “plaća, ali ne dovoljno dobro” s obzirom na to da je riječ o tehnološkom gigantu koji leži na ogromnim količinama gotovine zahvaljujući izvrsnoj prodaji iPhonea, iPada i računara. Prosječna godišnja plata u Eplu tako iznosi 103.775 dolara.
U Guglu je prosječna plata 103.211 dolara, ali budite sigurni da tu još ima i brojnih bonusa, prenose agencije.