BANJALUKA – Jelena Vukadinović, pomoćnik ministra pravde za poslove notarijata, ocijenjena je kao najuspješniji kandidat na konkursu za izbor notara za službeno sjedište Banjaluka.
Vukadinovićeva je pomoćnik ministra pravde Antona Kasipovića za poslove notarijata, advokature, pravobranilaštva, besplatne pravne pomoći i sprovođenje Strategije za borbu protiv korupcije.
Među šest kandidata na konkursu za izbor notara, Vukadinovićeva je dobila najviši broj bodova i kao takva je predložena ministru za imenovanje na poziciju notara.
CAPITAL: S. Šurlan
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.capital.ba
13 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Koji sukob interesa…i namjestanje 🙂
Samo bahato, ovce su za šišanje!
Stvarno ste stoka neopjevana. Možda možete kako hoćete ali nećete dokle hoćete.
Roditelji ovih kvazi kadrova samo čine medvjeđu uslugu djeci prave ći ih debilima
Žena zna znanje, a zna i unovčenje. Zanimljivo bi bilo videti šta se bodovalo… Dugi nokti, silikonke, veštačke trepavice..
Jelena Marković Vukadinović, kćerka profesora Radovana Vukadinovića, posao asistenta na Pravnom fakultetu u Banjaluci, na katedri za međunarodne odnose, na kojoj predaje i njen otac, je dobila uprkos tome što nije državljanin Bosne i Hercegovine, što je grubo kršenje zakona.
Pomenuti konkurs, na kojem mjesta, npr. nije bilo za Predraga Raosavljevića, koji je postdiplomske studije završio na Kolumbija univerzitetu, kao pravnik radio u sjedištu UN u Njujorku, a doktorirao na Pravnom fakultetu u Beogradu, bio je sporan i za prosvjetnu inspekciju RS, koja je zatražila poništenje konkursa. Međutim, tročlana komisija nije izvršila naredbu, te je istrajala u odluci da kćerka profesora Vukadinovića dobije posao.
Rješenje Prosvjetne inspekcije Republike Srpske br. 24.120/616-266-109-2/16 od 29.12.2016.godine
Da sve bude još apsurdnije, pored inspekcije, suprotno tročlanoj komisiji se postavio i sam Pravni fakultet, čije Naučno-nastavno vijeće je na sjednici održanoj 23. februara 2017. godine, odbacilo izvještaj komisije, čime su potvrdili da je inspektor pravilno postupio. Komisiji ni to nije bilo dovoljno.
Komisija je istrajala u naumu da zaposli profesorovu kćerku
U komisiji su bili, u tekstu već spomenuti Vito Popović te Marko Rajčević, profesor Poslovnog prava na Pravnom fakultetu u Banjaluci i sudija Ustavnog suda RS, inače bliski profesoru Vukadinoviću, koji su pokazali da nemaju ništa protiv da se djeca profesora “poguraju” i da dobiju prednost u odnosu na ostatak generacije.
Inače, sin Marka Rajčevića, Srđan, nakon što je stekao zvanje diplomiranog inžinjera računarstva, u kratkom roku je završio i Pravni fakultet, vanredno, a potom i magistrirao te preuzeo direktorsku poziciju u Agenciji za informaciono društvo RS, na kojoj se nalazi i danas.
Takođe, profesor Vukadinović je zaposlenje na banjalučkom Pravnom fakultetu dobio neposredno nakon što je Popović postao dekan istog fakulteta, a angažovan je na predmetu koji do tog trenutka nije ni postojao kao predmet u redovnom studijskom programu.
Bilo bi zgodno napisati da je ta ista žena student generacije Pravnog fakulteta, što se za mnoge notare ne bi moglo reći. Čak ni to da su šta pošteno pročitali.
Tisina ma ne brani je!! Pitanje na koji nacin je dolazila do tih ocjena na fakultetu. Svi ispiraju usta o njenim ponasanju i napredovanjima.Po svemu sudeci ocigledno kao i u RUGIP i ministarstvo jednako je i tim ocjenama i nacinu na koji je prosla na ovom konkursu. Zbog njenih odluka su ponistavani konkursi za notarske pomocnike. A za ovaj njen konkurs je mozda i sama sebi pitanja ispisala. I to je cinjenica! Nervira me sto postene tj.moralne osoba ne prolaze. Vec samo razvratnice,spremne preko mrtvih da gaze da bi dosle do cilja.
Njeno dostojanstveno držanje sa slike sa poluotvorenim ustima, najbolje govore o tome da je stvarno mogla biti studente generacije…koje generacije, kojeg fakulteta….vjerovatno je polagala ispite po principu profesorske : ja tebi, ti meni i tako do kraja fakulteta…pitanja ranije dobijes….neka dotična napiše nekoliko prostoproširenih rečenica vezanih za pravo, pa će biti jasno dokle je dobacila. A to za ostale notare si u pravu…..jad i bijeda. većina sa kupljenim diplomama ili preko veze položenim ispitima….Naravno, preko veze došli i do pozicije notara…Jadna zemlja a još jadniji notari, advokati, ministri…
Tuga pregolema….ŠTA NAS SNAĐE
To nije ta žena. 🙂
Interesantno bi bilo objaviti i imena članova komisije koja je razmatrala prijave kandidata za izbor notara. Tek tada bi bilo sve jasno. Ko razmatra i predlaže ministru, poznatom po tome što radi po propisima, ali sve u svoju korist
A koja je, ako nije ta?
Da li procveta ovaj pupoljak poluotvorenih vrsta
Zalosno je da ovde niko ne cita Komentare pre nego sto koristi usluge pomenute gospodje. A nigde nema ni ocene za usluge. Uspesno sastavljanje prostih recenica, kod prosto prosirenih se javljaju deficiti kao posledica uspesno procitanih naucnih radova i tesko savladanih ispita. Razumevanje svojih klijenata na nivou skolske razlike. Vrlo uspesno logicno razmisljane u rasudjivanje na visoko skolskom nivou sa jasnim crtama uspesno provedenih sati van knjizevnog druzenja.
Zakljucak: Spasavaj se ko moze od usluga gospodje Notarke. Kakvi li su tek oni koji nisu studenti generacije,izuzimam one koji nemaju tatu ili mamu u foteljama.