BANJALUKA – Uprava preduzeća „Akvana“ će iz drugog puta pokušati da zainteresuje građevinare da se prijave za rekonstrukciju dječijeg igrališta u sklopu vodenog parka sa bazenom, posla vrijednog 223.353 KM.
Naime, kako je CAPITAL ranije pisao ovo preduzeće je u junu objavilo tender za rekonstrukciju i sanaciju postojećeg sportsko rekreativnog igrališta u okviru komplekasa „Aquane“ cjelina 2 – dječije igralište, a vrijednost radova je 190.900 KM bez PDV-a odnosno 223.353 KM sa porezom.
Taj tender je prošle sedmice poništen jer nije pristigla nijedna ponuda. Niska procijenjena vrijednost rekonstrukcije, nepovjerenje da „Aquana“ zbog finansijskih problema može isplatiti izvođača, raspisani tender u sred građevinske sezone i predizborne kampanje ili nešto četvrto, ali niko nije bio zainteresovan za ovaj posao.
Ipak to nije obeshrabrilo upravu ovog preduzeća pa su ubrzo objavili novi tender za rekonstrukciju igrališta sa identičnom vrijednosti. Rok za prijem ponuda je 9. avgust.
Uz gore navedeni tender uprava ovog preduzeća je nedavno uvrstila u svoj plan javnih nabavki izradu više idejnih projekata za rekonstrukciju ili uređenje pojedinih cjelina u okviru vodenog parka, o čemu je CAPITAL pisao u tekstu Grad im plaća doprinose, a oni daju 880.000 za idejne projekte.
Zajedničko svim tim planovima je pitanje finansiranja obzirom na finansijsku situaciju u kojoj se preduzeće već godinama nalazi.
Podsjećamo, u pitanju je javno preduzeće koje od svog osnivanja samo u jednoj godini i to 2022. pozitivno poslovalo. To je za rezultat imalo milionski gubitak, tačnije prema posljednjim informacijama akumulirani gubitak „Akvane“ iznosi 13,4 miliona KM.
Zbog svega toga je Grad Banjaluka je u dva navrata morao da interveniše kako bi spasio od propasti ovo javno preduzeće. Lani se Banjaluka kreditno zadužila sa pet miliona KM, a najveći dio tog novca je otišao na isplatu dugova ovog preduzeća. Ove godine se Grad zadužio sa dodatnih 1,3 miliona KM kako bi se riješilo pitanje neisplaćenih poreza i doprinosa za radnike “Akvane” .
Redakcija CAPITAL-a je u više navrata kontaktirala upravu „Akvane“ kako bi dobili te informacije, ali ostali smo uskraćeni za odgovore.
CAPITAL: V. P.
2 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
niko nije lud da se za male pare petlja sa opstinarima ove pare se daju za malo vecu kucu onaj ko je projektovo ovo trebalo bi mu dat sam da sanira
A šta kaže na to naš odbornik, poznat po kritici? Ili nema kritike kad je familija u pitanju?