BANJALUKA, Na benzinskim pumpama u Srpskoj gorivo će od danas pojeftiniti i do deset feninga po litri, rekao je “Glasu Srpske” predsjednik Skupštine Udruženja vlasnika benzinskih pumpi RS Ljubo Stević.
On je dodao da će pasti i cijene evrodizela, tri feninga po litri.
– Nagli pad cijena nafte dogodio se na svjetskoj berzi, zbog čega je i došlo do pojeftinjenja goriva u svim zemljama. Takođe, u Rafineriji su pale cijene, zbog čega i benzinske pumpe treba da usklade svoje cjenovnike sa rafinerijskim cijenama – rekao je Stević i dodao da se, prema sadašnjim prognozama, uskoro može očekivati novi pad cijena.
Stević je naglasio da će se cijene na benzinskim pumpama u idućem periodu kretati od 2,30 do 2,45 maraka po litri.
Prema riječima zaposlenih na benzinskoj pumpi “Đukić” u Banjaluci, trenutno je za evrodizel potrebno izdvojiti 2,50 KM, dok benzin košta 2,45 KM.
– Na pumpi ćemo danas korigovati cijene, ali ne znamo koliko će iznositi to pojeftinjenje – istakli su na ovoj pumpi.
Na benzinskoj pumpi “Despotović” u Bijeljini kažu da još nisu dobili nove cjenovnike goriva, te dodaju da će svakako uskladiti svoje cijene sa ostalim pumpama.
Radnici ove benzinske pumpe ističu da je do sada za evrodizel bilo potrebno izdvojiti od 2,38 do 2,40 KM. Prema riječima zaposlenih u “Krajinapetrolu”, ova benzinska pumpa ima starih zaliha goriva, a do kraja sedmice korigovaće cijene.
– Prema sadašnjim prognozama, cijene benzina će pasti oko pet feninga po litri, a evrodizela oko tri feninga – rekli su u “Krajinapetrolu”.
U “Nestro petrolu” su kazali da neće imati korekcije cijena goriva u maloprodaji do petka, a trenutno na ovoj pumpi za “benzin 98” potrebno izdvojiti od 2,46 do 2,52 KM, dok “benzin 95” košta od 2,38 do 2,44 KM. Za “evrodizel 4” na “Nestru” je potrebno izdvojiti od 2,35 KM do 2,47 KM po litri, a za “evrodizel 5” od 2,38 do 2,29 KM.
Srbija
Na svim benzinskim pumpama Naftne industrije Srbije cijene goriva od juče su niže. Benzin “BMB95” i evro premijum su jeftiniji za 1,8 dinara, dizel “D2” i evrodizel za 0,5 dinara, dok je tečni naftni gas jeftiniji za dinar. Razlozi sniženja cijena su kotacija na berzama, pad kursa dolara i sniženje veleprodajnih cijena. Glas Srpske