BEOGRAD, Ministar životne sredine, rudarstva i energetike Srbije Oliver Dulić ocijenio je juče da je Twitter odlično mjesto za dobru debatu sa građanima, ukazavši da su aktivnosti tog ministarstva u posljednjih šest mjeseci posljedica prijedloga građana upućenih putem te društvene mreže.
Ministar je na prvoj lokalnoj konferenciji posvećenoj Twitteru – “Tvitomaniji” rekao da velika većina tviteraša nisu pristalice partije kojoj pripada, niti politike koju zastupa, ali da je Twitter dobra prilika za debatu.
“Posljednjih pola godine dobijao sam konkretne prijedloge građana putem Twittera koji se tiču prijava deponija i iznošenja podataka o javnim nabavkama”, precizirao je Dulić.
On je dodao da je posljednjih sedam mjeseci svakodnevno na Twitteru i da ga ne koristi samo za akcije koje sprovodi Ministarstvo, već i za suočavanje sa stvarnošću.
Prema njegovim riječima, građani putem Twittera mogu da izraze svoje mišljenje i dobro je da se na tu društvenu mrežu uključe i drugi političari.
Kako je rekao, na Twitteru je doživjeo i neke neprijatnosti, ali je 99 odsto tviteraša pristojno.
Te neprijatonsti, objasnio je, vezane su za vrijeđanja koja su “u suštini presjek onoga što jedan dio naroda o nama misli, a Twitter je jedan od načina da to i kažu”.
“Mi smo izloženi svakoj vrsti kritika, pa zašto ne bismo bili i na Internetu”, dodao je Dulić.
“U ovom trenutku niko od ministara ne koristi aktivno Twitter, iako nekoliko ima otvorene naloge, ali mislim da će vrlo brzo morati da se uključe”, primjetio je ministar.
Državna sekretarka Ministartva kulture, informisanja i informacionog društva Jasna Matić kazala je da su i sajtovi poput Pištaljke i Istinomjera sjajna prilika da građani prate šta rade nosioci javnih funkicija.
Ona je dodala da je Srbija među prvih pet zemalja u svijetu po broju korisnika Facebook-a i da to pokazuje “želju za komuniciranjem”.
“U Srbiji danas 40 odsto građana koristi Internet i 100 odsto preduzeća”, napomenula je Matić. Tanjug