BANJALUKA, Informatičko osposobljavanje oko 11 000 zaposlenih u osnovnim i srednjim školma Republike Srpske /RS/ biće završeno do polovine maja, izjavio je ministar prosvjete i kulture RS Anton Kasipović.
“Nastava se raelizuje, a nakon obuke slijedi testiranje sa namjerom da nakon finansijskih i materijalnih ulaganja u izgradnju i obnovu škola zaršimo i ovaj važan dio posla iformatičkog osposobljavanja 11 000 ljudi, kako bi sa novim kvalitetom počeli narednu školsku godinu”, rekao je Kasipović.
On kaže da Ministarstvo traži od nastavnog i vannastavnog osoblja koje posdjeduje određena informatička znanja, da ta znanje predoče, a moći će da polažu i testove, te dodao Ministarstvo ne insistira da dolaze na predavanja ukoliko posjeduju informatička znanja, ali da to moraju dokazati.
“Smatramo da ćemo nakon ovih aktivnosti biti mnogo kompetentniji, stručniji i obrazovaniji, te dočekati nove izazove za naredne školske godine”, izjavio je Kasipović novinarima nakon obilaska banjalučke Osnovne škole “Aleksa Šantić” gdje je u toku informatička obuka nastavnika.
On je dodao da će ovaj posao pratiti i kontinuirana aktivnost korištenja video konferencija koje su instalirane u Ministarstvu, Republičkom pedagoškom zavodu i u osam škola u RS.
Kasipović je naglasio će uskoro početi radovi na izgradnji škole u Gornjoj Piskavici, opština Banjaluka, te da je procedura završena, a sredstva nabavljena.
“Žao mi je što nismo mogli ispoštovati rok o kojem smo ranije govorili, ali u narednu školsku godinu djeca će sigurno krenuti u novoj, opremljenoj i uređenoj školi”, poručio je Kasipović.
Direktor Osnovne škole “Aleksa Šantić” Tatjana Radoja pojasnila je da obuku u ovoj školi pohađa nastavni i vannastavni kadar koji posjeduje informatičko znanje, ali i mali broj onih koji kreće od samog početka – uključivanja računara.
“Snalazimo se dosta dobro, posebno grupacija koja već uveliko radi na računarima, jer je ova škola već deset godina opremljena kabinetom informatike kada je i završena obuka sa kompletnim nastavnim kadrom, tako da je većina tih ljudi u dosadašnjem radu koristila znanja iz informatike”, pojasnila je Radoja i istakla da je ovo veoma dobar potez Ministarstva, jer omogućava da se obnove potisnuta i steknu nova znanja.
Ministarstvo prosvjete i kulture RS i Republički pedagoški zavod osmislili su program informatičkog osposobljavanja nastavnog i vannastavnog osoblja u osnovnim i srednjim školama čiji je cilj povećanje nivoa njihove informatičke pismenosti i osposobljenosti, odnosno unapređenja korištenja informatičkih tehnologija u nastavnom procesu.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
test-ne na ovaj nacin.velika glupost.bez prakse
suva teorija.a gde vam je mis.sta ce vam tastatura.sta je sa seminarima u obrazovanju prosv.radnika.vazno vam je da ste poslali direktore da ih obrazujete za poslusnike.