BANJALUKA – U Banjaluci je održan prijem povodom obilježavanja Dana “Telekoma Srpske” kojem su, osim menadžmenta kompanije, prisustvoale i brojne zvanice iz javnog, poslovnog i političkog života Republike Srpske i Srbije.
Generalni direktor “M:tela” Jelena Trivan izjavila je da je “Telekom Srpske” prošle godine proglašen za kompaniju sa najvećim profitom u BiH i da je dugo godina stub privrede Srpske te zvanično najbolje sprovedena privatizacija i najbolja strana investicija Srbije.
“U tom smislu imamo puno razloga da večeras slavimo. Ovdje su predstavnici vlasti BiH i Republike Srpske da sa nama podijele zadovoljstvo i radost. Mogu da obećam da će i ova godina biti jednako dobra poslovna godina i da ćemo ulagati u ovu zajednicu i humanitarne projekte kao i do sada”, poručila je sinoć Trivanova.
Čestitajući upravi “Telekoma Srpske” za uspješan rad i sjajne rezultate koje postižu, srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović zahvalila je što je ovakva kompanija sastavni dio zajednice, istakavši da je riječ o drušveno odgovornoj kompaniji koja redovno izvršava svoje obaveze prema radnicima i državi.
“Želimo da se `M:tel` razvija, da ubuduće zapošljava još više ljudi i pokazuje još više sposobnosti. Sigurna sam da je to zajednički poduhvat i nas koji trebamo da pravimo dobar ambijent za poslovanje za ljude koji su na ovako izazovnim poslovima, a to su poslovi vođenja velikih kompanija koji treba da vode računa o svim ovim stvarim”“, rekla je Cvijanovićeva, prenosi Srna.
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, čestitajući Dan upravi “Telekoma Srpske”, rekao je da je to ujedno i jubilej Republike Srpske budući da je njena konekcija sa svijetom uglavnom bazirana na infrastrukturi “M:tela”.
“Nadam se da ćemo i u budućem vremenu pripadati jedan drugom, da ćemo se podržavati i imati sigurnu budućnost i sigurne integracije, ne samo sa EU, nego i sa svijetom. Znate da je `M:tel` odnosno `Mts` najveća kompanija za telekomunikacije i u zemljama bivše Jugoslavije i da njihove pakete možemo da kupimo i u Austriji, Švajcarskoj i u mnogo zemalja Evrope, tako da ponosno pripadamo toj nacionalnoj porodici”, poručio je Stevandić.
Premijer Srpske Radovan Višković čestitao je Trivanovoj i njenim saradnicima jubilej, naglasivši da je “M:tel” izrastao u najbolju i najveću kompaniju u sferi telekomunikacija u BiH, a koja se nalazi u Srpskoj.
“Društveno odgovorna kompanija koja ulaže u kadrove i u sve one sadržaje koji su vas doveli na ovu poziciju i mislim da ste na pravom putu da tako nastavite i ubuduće”, ocijenio je Višković.
On je posebno zahvalio “M:telu” za kampanju koja je pokrenuta prije više od godinu i po dana, a koja djeci u školama obezbjeđuje siguran internet. Agencije
3 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Kompanija sa najvećim profitom u BiH – monopolistički status, omogućena naplata 1KM naknade po korisniku za KORIŠĆENJE?! mobilne mreže, odluka da svojim akcionarima isplate pola ostvarenog profita u obliku dividende…
Zahvalnost za očuvanje pozicija na tržištu iskazuje se “društvenom odgovornošću” i velikodušnim sponzorskim ugovorima za organizacije kao što su FS BiH, FK Borac, KK Igokea, Fondacija “Srpska kuća”…
Monopolistička kompanija, ima nevjerovatne pinude. Telefoni, televizori i ostalo im skuplje u odnosu na tržišne cijene. Zaista “odgovorno” prema korisnicima usluga. Taksa od 1 KM za korištenje mreže! Čist profit, bez ikakve osnove.
Igraju se prebacivanjem novca iz Srbije u Bosnu pa iz Bosne u Srbiju. Prodali svu infrastrukturu stubove za antene, Engleskoj firmi i to prikazali kao dobit. Prave budale od srbskog naroda.