BANJALUKA, Bivši radnici Drvne industrije “Omar” u stečaju iz Kneževa zatražili su od Glavne službe za reviziju javnog sektora Republike Srpske da obavi reviziju dosadašnjeg stečajnog postupka u ovom preduzeću, kojeg smatraju potpuno nezakonitim.
Član Odbora povjerilaca “Omara” Milivoje Regojević rekao je danas da radnici traže od nadležnog tužilaštva da se izjasni o krivičnim prijavama koje su 54 radnika povjerioca podnijeli protiv stečajnog sudije, stečajnog upravnika i grupe radnika koji su pokrenuli stečaj u ovom preduzeću.
Prema njegovim riječima, radnici “Omara” traže od Okružnog privrednog suda Banjaluka da im javno dostavi rješenje o izuzeću stečajnog sudije Nedeljka Milijevića.
Regojević je naveo da radnici traže i popis kompletne imovine preduzeća, uključujući ljetovalište u Tučepima kod Makarske, stovarišta u Sarajevu, Beogradu i Banjaluci, te hotela “Babanovac” na Vlašiću.
“Radnici traže da se izvrše pravosnažne sudske presude radnika povjerioca u iznosu od 200.000 KM, koja se odnose na njihova potraživanja”, istakao je Regojević na konferenciji za novinare u Banjaluci.
Bivši radnik i predsjednik sindikata ovog preduzeća Milorad Keleman apelovao je da Vlada Srpske obezbijedi socijalno zbrinjavanje radnika “Omara”, jer im nije povezan radni staž i isplaćeno deset plata.
“Omar”, koji je zapošljavao 500 radnika, u stečaju je od 2010. godine, a radnici su prestali sa radom 2006. godine.
Sudski vještak procijenio je ukupnu vrijednost imovine “Omara” na 8,4 miliona KM, dok je na šestoj ponovljenoj licitaciji koja je juče održana u Okružnom privrednom sudu Banjaluka imovina preduzeća ponuđena na prodaju za dva miliona KM. Srna