BEOGRAD, Guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelašić kaže da će građani od sredine februara imati priliku da se obuče kako da uspješnije upravljaju kućnim budžetom.
“U Privrednoj komori Srbije će biti ogranizovane besplatne radionice o upravljanju ličnim finansija, koje građanima treba da pomognu da donose kvalitetnije finansijske odluke u skladu da svojim prihodima i rashodima”, rekao je Jelašić.
On je istakao da se na tim radionicama neće nuditi “magične formule i spasonosna rješenja”, kako bi se preko noći izbrisali nečiji dugovi ili povećala primanja, već će građani biti podsticani da detaljno razmotre kako da najracionalnije rasporede svoja primanja i ako se odluče za banarske pozajmice da to čine po najpovoljnijim uslovima.
Projekat upravljanja ličnim finansijama sprovode članice Globalnog dogovora u Srbiji – NBS i osam banka, uz podršku Privredne komore Srbije i beogradske Akademije za bankarstvo i finansije. Predavači će biti volonteri zaposleni u bankama, a planirano je da u 2010. godini bude organizovano 20 radionica u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.
Građani koji su zainteresovani za finansijsku obuku mogu da se prijave na adresu [email protected].
Globalni dogovor Ujedinjenih nacija je najmasovnije dobrovoljno udruženje kompanija, državnih organa i civilnog sektora, sa 5.300 članica u 130 zemalja, koje su se obavezale da će svoje poslovanje usladiti sa univerzalnim principima zaštite ljudskih i radnih prava, očuvanja životne sredine i borbe protiv korupcije.
U Srbiji Globalni dogovor postoji od decembra 2007. godine i trenutno ima više od 50 članica, među kojima su, osim NBS, grad Beograd, kompanije i banake, poslovna udruženja, nevladine organizacije i akademske institucije. Beta
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Ima li koja banka ili Bankarska akademija da pomogne sirotinji u upravljanju finansijama.