Podatak je izveden na osnovu 23.000 žrtava samoubistva u 2015. godini, starosti od 15 do 69 godina, i na osnovu procjene da su živeli i radili sve do njihove 70 godine.
“Samoubistva u mladim godinama imaju veliki uticaj na ekonomiju. Porodice i vlade troše velike sume na obrazovanje djece i mladih, ali ne dobijaju satisfakciju za ta ulaganja, budući da se sve više mladih odlučuje na samoubistvo u produktivnim godinama”, navodi se u dokumentu Vorton Univerziteta, a prenosi Raša tudej.
Stopa samoubistava ubrzano raste kod lica od 15 do 20 godina starosti, navodi se u dokumentu, i dodaje da je uglavnom riječ o muškarcima koji imaju zdravstvene, finansijske ili porodične probleme.
Od 1998. godine, u Japanu se godišnje registruje više od 30.000 samoubistava, ali je taj broj prošle godine pao ispod 22.000, prvi put za 22 godine, prema podacima japanskog Ministarstva za zdravlje, rad i blagostanje.
Japan ima jedno od najviših očekivanja u svijetu vezano za trajanje životnog vijeka (83,3 godine), ali i najveću stopu samoubistava. Tanjug