Ovaj dokument uređuje uslove korištenja web stranice www.capital.ba (u nastavku „Uslovi“) koje prihvatate i sa kojima se saglašavate u potpunosti korištenjem naše web stranice ili registracijom na našoj web stranici. Sve izmjene i dopune Uslova biće blagovremeno unesene i objavljene na isti način kao i Uslovi.
Prihvatanjem Uslova prihvatate onu verziju koja važi u trenutku kada koristite našu stranicu, odnosno u trenutku kada ste konkludentnom radnjom izrazili svoje prihvatanje i dali saglasnost. Sve kasnije izmjene i dopune prihvatate na isti način kao i ove Uslove, pa vas pozivamo da se redovno informišete o važećim Uslovima na našoj web stranici.
Eventualno neslaganje sa Uslovima možete da izrazite jedino tako što nećete koristiti našu stranicu. Korištenjem bilo koje usluge naše web stranice smatra se da ste u cijelosti upoznati sa Uslovima i da ste ih prihvatili i saglasili se sa njima. Naše usluge dostupne svim korisnicama/icima koji ne krše Uslove.
Više pročitajte na našoj stranici Uslovi i pravila korištenja.
Molimo prvo omogućite striktno neophodne kolačiće kako bismo mogli sačuvati vaše postavke!
6 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Federalna vlada će u 2017. godini za otplatu vanjskog i unutrašnjeg duga morati izdvojiti 1,1 milijardu KM! Tačnije, riječ je o iznosu od 1.140.699.274 KM. Ova cifra predstavlja 41 posto od federalnog budžeta, koji iznosi 2,7 milijardi KM.
Prvo je 6. decembra Vlada FBiH na aukciji na Sarajevskoj berzi ponudila trezorske zapise u vrijednosti od 20 miliona KM, ali je uspjela prodati trezorske zapise u vrijednosti od 5 miliona, koje u roku od šest mjeseci mora vratiti banci koja je kupila te zapise.
Dvadesetog decembra Vlada FBiH je prodala obveznice u vrijednosti od 60 miliona KM, koje uz ponderisanu prosječnu kamatu od 3,4 posto mora vratiti do 2021. godine.
Na aukciji trezorskih zapisa 23.decembra Vlada FBiH uspješno je prodala 5.000 zapisa u vrijednosti od 50 miliona KM, s rokom dospijeća, odnosno vraćanja, od šest mjeseci. I pred kraj mjeseca, tačnije 27. decembra, prodala je obveznice u vrijednosti od 40 miliona KM, s rokom vraćanja od tri godine.
@ Vlada FBIH..
zaduzenje u federaciji ce mjereno % BDP-a opet biti manje nego u RS..
Onaj osjecaj kad se sokiras katastrofalnim stanjem u ekonomiji u komsiluku i sjetis da je kod tebe jos gore..
Kaze prop'o k'o Republika Srpska
Naravno da je sve propalo i u dubiozi kad se Republika Srpska zaduzuje i divljacki budzetira u interesu pojedinaca, kao sto je budzetiranje za softver i hardver koje treba da radi Prointer, Lanaco i Nites. Tek ce te da vidite kakve se spremaju nabavke za 2017 godinu. To ce biti istorijsko ulaganje u ICT a sve sa ciljem da Igor Dodik sa Prointer omrsi brke i to milionima. Dovoljno ce biti da se isprate nabavke ICT u Elektrokrajini, Elektroprenosu, Fondu zdravstva za e-knjizicu, Sumama Republike Srpske, Postama Republike Srpske, Vladi i ministarstvima, Putevima Republike Srpske, Autoputevima Republike Srpske, Zavodu za zaposljavanje, Geodetskoj upravi, Poreskoj upravi Republike Srpske, PIO Republike Srpske, Ministarstvima Republike Srpske, Vode Republike Srpske, Zavod za zaposljavanje…a koje ce na kraju da rade Prointer, Lanaco i Nites. Pa nigde na svijetu ne kostaju racunari, mreze i softver koliko ove firme otimaju i koliko naplacuju. Pogledajte samo Lanaco koji je 2015 imao 28 milona prihod i 12 miliona prikazane dobite (realno dobit je bila i 20 miliona samo se Neso ubi skrivajuci istu). Pa svako bi onda napravio onoliku zgradu bez kredita kakvu je Lanaco napravio.
Ovo vise lici na ocajnicke pokusaje drogiranog da doje do droge koje, ili nema, ili je nestalo para da se nabavi. Nego na neku sistematsku akciju jedne ozbiljne drzave