BANJALUKA, Ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Neđo Trninić izjavio je danas da je prioritet Vlade i resornog ministarstva da Aerodrom Banjaluka zadrži licencu međunarodnog aerodroma.
“Za to je potrebno određeno ulaganje, počev od osnovne piste pa preko opreme. Resorno ministarstvo i Vlada Republike Srpske će se uključiti i pomoći da to tako i bude”, rekao je Trninić novinarima nakon sastanka sa direktorom Javnog preduzeća “Aerodromi Republike Srpske” Miroslavom Janjićem.
Trninić je podsjetio da je ovo preduzeće u prošloj godine napravilo jako dobar rezultat, povećavši trostruko broj putnika, te broj letova za 40 odsto.
On je rekao da uprava Aerodroma ima u planu povećanje broja letova i putnika, te trasport tereta.
“Banjalučki Aerodrom je perspektivan i vjerujem da će prestići ostale aerodrome u BiH za neki period”, istakao je Trninić.
On je dodao da je današnja posjeta u sklopu posjeta svim javnim preduzeća iz nadležnosti Ministarstva kako bi se upoznao sa njihovim planovima, poteškoćama i načinima njihovog rješavanja.
Direktor Javnog preduzeća “Aerodromi Republike Srpske” Miroslav Janjić rekao je da je sa ministrom Trninićem razgovarao o infrastrukturnim problemima koje ima banjalučki Aerodrom, odnosno rješavanju krucijalnog problema proširenja osnovne staze.
Janjić je rekao da je na sastanku bilo govora i o povećanju saobraćaja, mogućnosti uspostavljanja dnevnog letenja koje je ranije redukovano, povećanju prepoznatljivosti banjalučkog Aerodroma u širem regionu.
On je rekao da trenutno postoje četiri sedmična leta “Er Srbije” prema Beogradu i četiri leta “BH erlajnsa” prema Cirihu.
Komentarišući najave da Ujedinjeni Arapski Emirati namjeravaju da otvore kargo-centar i da ulože sredstva u revitalizaciju banjalučkog Aerodroma, Janjić je rekao da je to još u idejnoj fazi, ali da nema konkretizacije.
“Dobro su došli svi oni koji žele da ulažu ovdje i koji žele da pretpostavke banjalučkog Aerodroma stave u punu funkciju”, istakao je Janjić, zaključujući da se očekuju dalji kontakti i razgovori o ovoj temi. Srna