BANJALUKA, Narodna skupština Republike Srpske (RS) razmatrala je danas Nacrt zakona o izmjeni i dopuni Zakona o uslovima prodaje akcija preduzeća iz oblasti naftne industrije RS, kojim se obaveze reprogramiraju na rok od 12 godina umjesto devet, dok se grejs period sa četiri povećava na sedam godina.
Ministar industrije, energetike i rudarstva RS Željko Kovačević podsjetio je da je kupac akcija državnog kapitala u preduzećima iz oblasti naftne industrije RS zatražio od Vlade Srpske kao prodavca izmjenu uslova reprograma obaveza preduzeća po osnovu poreza i doprinosa u smislu da se obaveze reprogramraju na 12 godina, uz grejs period od sedam godina i otplatu u 60 jednakih mjesečnih rata.
Kovačević je rekao da je EU i u državama u regionu smanjen dozvoljeni sadržaj nekih materija u derivatima nafte, tako da je 2008. godine u BiH usvojen novi standard tzv. “euro 5”.
“Iz tog razloga kupac preduzeća iz oblasti naftne industrije RS bio je prinuđen da značajno izmijeni program rekonstrukcije i modernizacije, naročito Rafinerije nafte u Brodu”, istakao je Kovačević.
Kovačević je rekao da se predloženim dopunama zakona stvara pravni osnov da se za iznos od 6.637.747 KM umanje reprogramirane obaveze preduzeća po osnovu poreza i doprinosa prema budžetu.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
zakon treba da bude isti za sve kao i pravila igre.ajmo svi da tražimo reprogram pa neka država puni budžet od budala koji uredno plaćju obaveze iako je kriza?