BEČ, Prosječan Austrijanac će tokom godine potrošiti više novca na razne oblike kockanja i klađenja nego na obrazovanje – rezultati su studije koju je u Beču objavila Agencija za regionalni konsalting.
Prema toj studiji, prosječna količina novca koju Austrijanci potroše na kocku i klađenje 2001. godine je iznosila 460 evra, da bi do 2009. godine porasla na čak 1.020 evra. U isto je vrijeme građanin Austrije 2001. godine trošio prosječno 440 evra na obrazovanje, a taj je iznos u narednih osam godina, do 2009. porastao tek na 660 evra.
Kako prenose hrvatski mediji, istraživanje je pokazalo da je u proteklih devet godina trošak prosječnog domaćinstva na kockanje porastao sa 1,4 odsto /2001. godine/ na 2,5 odsto, koliko je iznosio prošle godine.
Austrijanci najviše troše na onlajn kockanje, sportsko klađenje i odlaske u kazina i na to su prošle godine potrošili više od 3,7 milijardi evra. Suprotno tome, klasično loto klađenje bilježi smanjenje popularnosti među građanima, a time i smanjenje prihoda.
Voditelj austijske konsultantske firme Mišel Oberveger tumači da je nagli porast izdataka za klađenje i kocku jedan od indikatora koji pokazuje rast standarda u austrijskom društvu.
3 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
pa sta, to je kod nas tako zadnjih 20 godina pa se niko ne trza. samo nije onlajn kockanje, vec u kafani, konobarica kad navije…
Zivot je kocka, zato su kockarnice ucionice zivota.
U Austriji daje se 1.020 evra godišnje na razne oblike kocke i nagradnih igara, a 440 za obrazovanje. Da je izvršeno istraživanje to bi slično bilo i kod nas. Razlika je u izdvajanju za školovanje, jer se u Austriji ne moraju kao kod nas podmićivati profesori, pa im zato odnos kocka/školovanje je u korist kockanja.