KOZARSKA DUBICA, U preduzeću “Hemijska prerada kukuruza” Draksenić uskoro će započeti savremena plastenička proizvodnja povrća u koju će preduzeće investirati oko 200.000 KM.
Iz menadžmeta preduzeća danas je potvrđeno da će uskoro biti okončani radovi na izgradnji plastenika, površine 2 592 metra kvadratna.
“Plastenička proizvodnja povrća je budućnost, a realizacija ovog projekta sigurno će predstavljati finansijsku dobit za preduzeće”, potvrdio je dirketor “Hemijske prerade kukuruza” Jovica Šuman.
On je precizirao da će početkom juna biti zasađeno 7 500 sadnica paradajza, te da se prvi plodovi očekuju u septembru.
“Prve sadnice biće zasađene početkom juna. Želimo da iskoristimo tehnološku vodu, koju `HPK` ima u velikim količinama i odgovarajuće temperature. U ovoj proizvodnju koristićemo postojeće kapacitete koji će umanjiti troškove proizvodnje”, rekao je Šuman.
On je potvrdio da “HPK” već sad ima zainteresovane kupce kako sa područja Republike Srpske, tako i iz inostranstva, te da će se plastenička proizvodnja realizovati u saradnji sa Poljoprivrednim institutom u Banjaluci.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
nije mi jasno sta se ceka.nezaposlenost velika a ovaj vid proizvodnje ima buducnost.ako ne proizvodimo kompjutere,automobile i sl.ajde da proizvodimo hranu da nebi i to uvozili i olako davali tesko stecene devize kojih je uvijek manjak.mislim da je problem u prezentaciji siroj javnosti tj. potencijalnim poloprivrednicima kao i strucnoj sluzbi koja bi savjetodavno ispratila proizvodnju na terenu a poslije dolazi problem plasmana,djelimicno rjesenje je udruzivanje proizvodjaca,vjerovatno uz pomoc drzave.potrebno i dizanje svijesti kupaca da samo kupovinom domaceg mozemo sami sebi pomoci.u svakom slucaju,i ja sam napravio jedan plastenik od 200 m2 za svoju porodicu i nesto za prodaju,novca nikad viska,za isti cu kupiti ono sto ne proizvodim,SRETNO SVIM RADNICIMA KOJI ZELE NESTO RADITI A NE SJEDITI I PLAKATI NAD SVOJOM SUDBINOM A PLASTENIKA TREBA MNOGO VISE.