BANJALUKA, U pojedinim banjolučkim naseljima nema nijednog bankomata, pa većina Banjolučana mora ići u centar kako bi podigli novac s bankovnog računa.
Jelena Šapić, koja živi u jednoj od udaljenijih banjolučkih mjesnih zajednica, kaže da se nije jednom vratila u grad, jer je na putu do kuće zaboravila podići novac.
Bankomata za sada nema ni na području Vrbanje, Ade, Nove varoši, Kočićevog vijenca i Petrićevca.
Kako su nam u bankama objasnili, sve banke postavljaju bankomate prema procjenama ekonomske opravdanosti korištenja.
– Hipo Alpe Adria banka bankomate postavlja u skladu sa svojom poslovnom politikom, koja se zasniva na nizu faktora koji treba da budu ispunjeni. Ključan faktor u svemu ovome jeste i bezbjednost objekta u kojem se postavlja bankomat, kao i isplativost same investicije – kazala je Maja Komljenović, voditelj Odjela marketinga u Hipo Alpe Adria banci.
Hipo banka za sada ima sedam poslovnica u Banjoj Luci i, kako kažu, prisutni su u svim većim gradskim naseljima.
– Pored ovoga, Hipo banka ima i devet instaliranih bankomata koji pokrivaju sve važne tačke, kao i naselja Centar jedan i dva, Obilićevo, Lauš, Starčevicu, Borik i Lazarevo – dodala je Komljenovićeva.
Ljiljana Čičić, stručni saradnik za odnose s javnošću u NLB Razvojnoj banci, ističe da je jedan od važnih uslova i u njihovoj banci upravo uslovnost prostora.
– NLB Razvojna banka u Banjoj Luci ima deset bankomata, a banka kontinuirano istražuje tržište i nastaviće sa širenjem mreže bankomata u gradu, naravno u skladu s potrebama i zahtjevima tržišta – kaže Čičićeva.
Na užem području grada nalazi se i sedam bankomata Rajfajzen banke, a u toku je razmatranje zahtjeva za postavljanje još jednog.Fokus