SARAJEVO, Komesar Evropske komisije za zaštitu potrošača Maglena Kuneva ocijenila je danas u Sarajevu da su zakoni u BiH koji se odnose politiku zaštite potrošača dobri, ali da je potrebno dosta vremena kako bi se uspješno proveli.
Kuneva je na konferenciji za novinare istakla da je osnovna karakteristika dobre potrošačke politike otvorenost, odnosno transparentnost i kvalitetna konkurencija kako bi potrošači na taj način bili uspješno zaštićeni.
Ona je naglasila da se 80 odsto evropske ekonomije zasniva na uslugama kao što su telekomunikacione i isporuka električne energije, te da je povjerenje potrošača osnova savremene evropske i svjetske ekonomije.
Prema njenim riječima, uspješno provođenje zakona iz oblasti politike zaštite potrošača je veoma bitno da bi BiH uspješno napredovala ka EU.
Kuneva je navela da su osnovni razlozi svjetske ekonomske krize gubitak povjerenja potrošača u institucije i da se kod ekonomske krize prave dvije velike greške, a to je zatvaranje tržišta i gubitak transparentnosti.
Ona je izrazila nadu da će BiH poučena iskustvima drugih zemalja u narednom periodu ubrzano raditi na provođenju zakona koji se odnose na politiku zaštite potrošača.
Šef Delegacije Evropske komisije u BiH Dimitris Kurkulas istakao je da je pitanje zaštite potrošača od vitalnog značaja za građane EU, ali i za zemlje koje žele punopravno članstvo u EU.
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
zapravo, nije interesantno što se EU trudi oko nas kao potrošača … želi nas “zaštititi” od turske i kineske robe, a prodati nam svoju … ne radi se o zaštiti nas, nego zaštiti EU!
interesantno bi bilo kad bi se EU trudila da zaštiti nas kao radnike, i nas kao građane … to bi nam zbilja pomoglo …
ali, EU ne zanima kako živi naš čovjek …
problem je, što to ne zanima ni naše vlasti!