ZVORNIK, U zvorničkoj Poslovnoj zoni “Jadar” počela su sa radom dva beogradska preduzeća, koja zapošljavaju 33 radnika, potvrdio je potpredsjednik Skupštine opštine Zvornik Danijel Dragičević.
Dragičević je novinarima pojasnio da je 22 radnika zaposleno u Preduzeću “Hemos impregnacija” koje se bavi impregniranjem drvenih pragova i stubova za željeznice i poštu, dok je firma “Envo”, koja proizvodi pelet, primila 11 radnika.
On je rekao da “Envo”, prema ugovoru, ima obavezu da u periodu od šest mjeseci primi još 14 radnika.
Načelnik opštine Zvornik Zoran Stevanović najavio je da će u ovoj godini biti izdvojena značajna sredstva za proširivanje i dalju afirmaciju Poslovne zone “Jadar”.
“Iz opštinskog budžeta i od očekivane pomoći Vlade Republike Srpske kupićemo još zemljišta u industrijskoj zoni Karakaj, čime ćemo zaokružiti prostor Poslovne zone na oko 200 000 metara kvadratnih”, rekao je Stevanović i naglasio da se očekuju potencijalni investitori koji će da otvaraju nove pogone i zapošljavaju nove radnike.
Stevanović je rekao da je potencijalnim investitorima obezbijeđeno uređeno građevinsko zemljište sa kompletnom infrastrukturom, a kao pogodnosti Poslovne zone naveo je blizinu graničnog prelaza sa Srbijom, Željezničke stanica Zvornik Novi i gasovod.
On je ocijenio da bi projekat Poslovne zone trebalo da zaposli oko 150 radnika.
Poslovna zona “Jadar” nalazi se u centru nekadašnje industrijske zone u Karakaju, u kojoj su prije privatizacije radila preduzeća – Drvna industrija “Jadar”, Građevinsko preduzeća “Inženjering”, Fabrika mode”Famod”, Fabrika gume “Fagum”, “Autotransport”, “Vezionica” i drugi.
Vlada Republike Srpske kupila je Drvnu industriju “Jadar” u stečaju i predala je na upravljanje opštini Zvornik, koja je na tom području pokrenula projekat Poslovna zona. Srna
1 komentar
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Pitam se samo kada ce zvanicnici poslovne zone Jadra obezbediti uslove za rad njihovih fabrike a time ujedno eliminisati uslove koji narusavaju zdravlje stanovnistva Karakaja,na svakoj kuci koja se nalazi u neposrednoj blizini fabrike primjetni su ostaci piljevine koju vjetar nanosi upravo iz fabrike koja proizvodi pelet i druge drvne proizvode i koja nema odgovarajuce filtere koji bi tu piljevinu i prasinu eliminisali,a posto fabrika za proizvodnju pragova samo iz njima poznatih razloga radi punim kapacitetom nocu i plasira u vazduh takav neugodan miris da zbog toga stanovnici Karakaja nemogu izaci iz svojih kuca niti otvoriti vrata ili prozor a da pri tome ne osjete kako kazu, taj smrad,pa se pitam kao stanovnik Karakaja koji osjeti posledice koje su prouzrokovane gore pomenutom problematikom fabrike postoji li u nasoj opstini ili u RS-u inspekcijski nadzor nad ovom fabrikom i ima li u svom sastavu ekoloskog inspektora koji ima bar malo ekoloske etike i koji je neovisan u svom poslu da provjeri rad fabrike i da edukuje gradjane Karakaja kako da se ponasaju prilikom udisanja sve osetnijeg smrada iz ove fabrike…