TUZLA, Međunarodni aerodrom Tuzla je u julu ove godine imao 11.870 putnika, što je više nego u protekle tri godine, rečeno je juče na pres-konferenciji.
Ovom prilikom je istaknuto da su pokazatelji i činjenice najbolji dokazi da se intencija Vlade Tuzlanskog kantona u smislu stavljanja aerodroma u funkciju privrednog razvoja pokazala uspješnom.
“Ovom konferencijom imao sam za cilj i namjeru da zbog ovog prometa koji smo napravili animiramo ponovo još jednom sve druge subjekte u projektu”, izjavio je Enver Jukanović, direktor Međunarodnog aerodroma Tuzla, istakavši da niske cijene vode jačem razvoju privrede i turizma, ali i otvorenju novih radnih mjesta.
Pojasnio je da se ovaj aerodrom pretvara u civilni aerodrom i postaje sve značajnija vazdušna luka i destinacija.
Senaid Hadžić, ministar trgovine, turizma i saobraćaja Tuzlanskog kantona, istakao je da nastoje animirati i druge subjekte da se uključe u realizaciji ovog projekta.
“Aerodrom je od 29. maja ove godine zaista u funkciji razvoja. Svaki dan vidimo na stotine osoba koje dolaze i odlaze. Sad imamo 15 taksi prijevoznika koji odrađuju svoj posao u skladu sa važeći zakonima, te imamo potrebu da otvorimo jednu liniju, odnosno autobus koji će stalno ovdje dežurati, da mogu prevoziti putnike prema željenim destinacijama”, kazao je Hadžić.
Razvojni proces na Međunarodnom aerodromu Tuzla je počeo polovinom ove godine, poslije potpisivanja Ugovora sa “Wizz Airom”, najvećim niskotarifnim avioprijevoznikom u centralnoj i istočnoj Evropi. Fena
3 komentara
Molimo Vas da pročitate sledeća pravila prije komentarisanja:
Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]
Čestitamo, rukovodstvu TK na razvijanju vazdužnog saobraćaja u ”većem, a slabije privredno razvijenom Entitetu, u odnosu na moj Entitet RS”.
Ovo bi trebalo da bude pouka rukovodstvu manjeg, a privredno razvijenijeg Entiteta BiH, kako se može revitalizvovati poslovanje, a odnosi se na aerodrome u BL, kao i u Trebinju čija je faza izgradnje trebala da počne, ali najvjerovatnije je odložena za bolja vremena.
TREBA ZATVORITI BANJALUKU A RS POLITICARE POSLATI DA LETE ISKLJUCIVO IZ TUZLE… UKLJUCUJEM I ONOGA STO NAJVISE LETI
@SAMOUPRAVLJAČ,
Ne slažem se sa Vašim prijedlogom, da političari iz ”manjeg, a privredno boljeg Entiteta RS, lete iz većeg, a privredno slabijeg Entiteta FBiH”, posebno što bi ovim činom bilo narušeno srpsko dostojanstvop, da koristimo tuđu zemlju, a ne letimo sa vjekovnih srpskih ognjišta, a samim tim činom premještaja letenja naših najvećih srpskih političara, koje je izabrao sebi srpski narod, ugrožen bio bio čitav srpski korpus i mnogo iza toga što bi moglo doći do urušavanja interesa srpskog naroda na ovim prostorima, a time i samog opstanka.
Sve ima svoju cijenu, po srpski narod, naravno i aerodrom, radio ne radio, ali on čuva Srpslui, a još više će ojačati i srpska privreda, posebno u Hercegovini, čim bude završen aerodrom u Trebinju.